Skąd pieniądze na własny biznes jeszcze w 2015 roku

Wiele osób decyduje się na własny biznes tylko i wyłącznie, dlatego, że możliwe jest otrzymanie środków pieniężnych na uruchomienie własnej działalności. Ludzie boją się inwestować w samozatrudnienie środków pieniężnych, które odkładali przez lata. Przychodzi to jednak z łatwością, gdy pieniądze można otrzymać z innego źródła.

Dotacje z Urzędów Pracy i środki z Unii Europejskiej.

Najbardziej popularnymi sposobami finansowania własnej działalności gospodarczej są wszelkiego typu dotacje. Państwo Polskie stara się walczyć z bezrobociem, dlatego pomaga w próbach uruchamiania własnych firm przez obywateli.
W tym momencie jedyną możliwością otrzymania bezzwrotnej dotacji na uruchomienie własnej działalności gospodarczej jest otrzymanie środków z Urzędu Pracy. Środki pieniężne z Unii Europejskiej nie są dostępne. Trzeba liczyć się jednak z tym, że pomimo tego, że istnieje możliwość finansowania działalności przez Urząd Pracy, to liczyć na to mogą tylko nieliczni. Zazwyczaj masa podań o dotację wpływa już z pierwszymi miesiącami roku. Liczba osób, które otrzymają pomoc jest ograniczona, dlatego dużo zależy od czasu, kiedy złożymy podanie i sektora, w jakim miałaby funkcjonować nasza firma. W 2015 roku można liczyć na dotację w wysokości trochę ponad 22000 złotych. Im bliżej końca roku tym mniejsze szanse na otrzymanie środków z UP. W takim wypadku należy szukać pieniędzy na finansowanie biznesu gdzie indziej.

Środki pieniężne z innych źródeł.

Jeżeli nie boimy się ryzyka to możemy zdecydować się na jeden z wielu oferowanych w ostatnim czasie kredytów dla firm. Praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie kredytowanie firm. Często możemy otrzymać pieniądze już w pierwszym dniu prowadzenia działalności, a czasem nawet w trakcie jej zakładania. Musimy się jednak liczyć z tym, że otrzymane środki pieniężne trzeba zwrócić wraz z odsetkami.

Wiele dużych przedsiębiorstw i biznesmenów interesuje się małymi firmami i osobami, które mają pomysł na biznes, lecz brak im środków pieniężnych. Zdarza się dosyć często, że oferują oni znaczne sumy pieniężne, które mają umożliwić uruchomienie działalności, w zamian za udziały w firmie. Nie każdemu młodemu biznesmenowi taka oferta odpowiada, ale warto nad tym się zastanowić. Biznesmeni, którzy inwestują w nowopowstające przedsiębiorstwa nazywani są „Aniołami biznesu” lub „Łowcami biznesu”. Istnieją sieci, które skupiają wielu inwestorów biznesmenów, którzy chętnie zainwestują w ciekawe pomysły na biznes. Dzięki otrzymanym od nich pieniądzom, osoba rozpoczynająca własną działalność ma większe szanse na sukces. Jest to również dla inwestora, ponieważ otrzymuje w zamian za pieniądze pewne udziały w nowym przedsiębiorstwie. Inwestycja nie jest ogromna w porównaniu do zysków, jakie mogą wyniknąć z danego biznesu. Prawda jednak jest taka, że nie każdy pomysł na biznes spotka się z zainteresowaniem ze strony inwestorów. Tylko nieliczni mają na to szansę, jedno jest jednak pewne, świetny pomysł na pewno spotka się z dużym zainteresowaniem!

W tym momencie rynek jest tak skonstruowany, że otrzymanie pieniędzy na uruchomienie własnej działalności gospodarczej nie jest łatwe. Jeszcze kilka lat temu było to znacznie prostsze, lecz jak wiadomo „Polak potrafi kombinować” i z powodu złego wykorzystywania otrzymanych środków na rozwój działalności, konieczne było zaostrzenie przepisów i warunków do spełnienia. Przez pewien czas szczególnie popularne było branie dofinansowania na otworzenie działalności polegającej na przewozie osób taksówką. Osoba, która otrzymała pieniądze kupowała sobie luksusowy samochód i przez wyznaczony czas opłacała składki, a następnie zamykała działalność, a samochód pozostawał. Dziś takie zachowanie jest już nie możliwe, ponieważ dofinansowanie nie jest dostępne dla każdego. Liczy się głównie pomysł i sytuacja na rynku w danej branży.

Jeżeli chcemy w drugiej połowie roku otrzymać pieniądze na rozpoczęcie działalności to powinniśmy złożyć wniosek do Urzędu Pracy, ale także warto przedstawiać swój pomysł potencjalnie zainteresowanym inwestorom, którzy posiadają środki pieniężne, które mogą znacznie pomóc w założeniu biznesu. Zaradność i pomysłowość są bardzo ważne i warto o tym pamiętać.

Dowiedz się również jak zaoszczędzić pieniądze przy użyciu wskazówek z http://www.creditwok.pl?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com