Siłownia to nie tylko ćwiczenia, czyli jak poszerzyć swoją ofertę, by wyróżnić się na rynku

Zdrowy styl życia zyskuje stale na popularności. Ludzie pracujący w korporacjach, często prowadzący siedzący tryb życia robią wszystko, aby zadbać o własną sylwetkę. Sama dieta nie pomaga, o ile nie wspomożemy jej odpowiednim wysiłkiem. Umiejętne wykorzystanie miejsca do ćwiczeń to gwarancja szybkich efektów a także znacząca poprawa samopoczucia, dlatego siłownie w sposób szybki poszerzają zakres działalności.

Na rynku obecnie znajduje się tyle podmiotów, że ciężko zdecydować się na konkretny. Oczywiście, głównym magnesem przyciągającym kolejnych amatorów siłowni jest cena, promocje okolicznościowe czy też bliskość od ich domostw. W dobie transportu ten ostatni czynnik stracił znacząco na znaczeniu, o wiele bardziej liczy się ciekawa oferta oraz profesjonalna obsługa. Dlatego też siłownie robią wszystko, aby przyciągnąć klienta akurat do siebie.

Bogata oferta ćwiczeń grupowych

Odpowiednie wyposażenie przestrzeni do ćwiczeń to jedno. Oddzielenie strefy cardio od maszyn siłowych znacząco ułatwi poruszanie się po budynku. Należy też zwrócić uwagę, aby wszystkiego nie ustawić zbyt ciasno, gdyż sprawia to dyskomfort dla poszczególnym ćwiczącym.

Większość siłowni posiada jednak podobny asortyment. To, co wyróżnia poszczególne obiekty na tle innych to z kolei oferta ćwiczeń grupowych nastawionych na spalanie tkanki tłuszczowej lub też rozwój masy mięśniowej. Dodanie do samych ćwiczeń takich zajęć jak wiosła, zumba czy też crossfit z pewnością zachęci wiele osób. Zadowoleni z takiego rozwiązania powinni być zwłaszcza ci, którym ciężko znaleźć motywację do treningu. Odpowiedni trener jest w stanie ją zapewnić a czas aktywności upływa szybko oraz przyjemnie.

Sklep przy siłowni

Ludzie są w dzisiejszych czasach zabiegani. Ledwo odnajdują się w świecie, który ich otacza i nie mają czasu prawie na nic. W takich chwilach sięgają po rozwiązania proste i dające im korzyści w krótkim czasie. Dlatego przy większości siłowni – w recepcji, znajdują się małe sklepy z potrzebnymi produktami.

Mogą być to napoje izotoniczne, suplementy diety oraz zwyczajne produkty spożywcze. Wybór zależy tutaj od właściciela, ale ogólne prawidła mówią jasno – im więcej oferowanych produktów, tym szersze grono zadowolonych klientów. Siłownia, która kompleksowo dba o swoich ludzi z pewnością zyska pozytywną opinię u ćwiczących. To kolejny krok, który może wyróżnić ją na tle konkurencji.

Marketing dla nowych i benefity dla stałych czyli korzystna oferta handlowa

I dochodzimy do najważniejszego, czyli okazji. Każdy z nas lubi odrobinę przyoszczędzić czy też uzyskać jakiś dodatek zupełnie gratis. Materialne dobra są nadal w cenie i przy porównywaniu ofert sprawdzamy ich atrakcyjność.

Dobrym pomysłem może być tutaj pierwsza wizyta na siłowni na koszt firmy (oferowana dość często) lub też korzystna promocja przy zakupie karnetu na dłużej niż miesiąc. Dostosowanie odpowiedniej propozycji handlowej do użytkowników zależy tylko i wyłącznie od kreatywności personelu oraz ogólnych potrzeb. Prawdą jest jednak to, że odpowiedni marketing to nadal klucz do odniesienia sukcesu.

Artykuł opracowano przy współpracy z portalem http://analiza-zywnosci.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com