Silikonowe formy do pieczenia – funkcjonalność i praktyczność w kuchni

Silikonowe formy do pieczenia

Jeśli lubisz piec, to na pewno dobrze wiesz, że konieczne jest posiadanie w swojej kuchni odpowiednich form. Silikonowe formy do pieczenia są od kilku dobrych lat najczęstszym wyborem miłośników wypieków – pomagają upiec ciasta, chleby, bajgle, muffiny, bagietki, kajzerki i gofry, a nawet pasztety! Oczywiście, dostępnych jest wiele rodzajów form – nie tylko te silikonowe, ale też bardziej tradycyjne ceramiczne, szklane, metalowe, teflonowe, kamionkowe, żeliwne i wiele innych. Ale to właśnie silikonowe cieszą się tak dużą popularnością. Dlaczego? Przeczytaj o ich zaletach w naszym artykule, a odpowiedź na to pytanie stanie się jasna jak słońce!

Jakie są właściwości i zalety silikonowych form?

Najważniejszą zaletą, na jaką wskazują osoby wybierające silikonowe formy do pieczenia, jest to, że tego typu formy nie przywierają, a dzięki elastyczności materiału można bez problemu wyjąć wypiek bez najmniejszego uszkodzenia. Formy można dowolnie zwijać oraz wyginać. Dzięki temu można je też przechowywać w różnych miejscach i nie zajmują one sporo przestrzeni, a każdy wie, jak ważne jest to w przypadku kuchni. Poza tym silikonowe formy szybko stygną, nawet w kilkadziesiąt sekund – zmniejsza się więc ryzyko oparzeń. Co ciekawe, są odporne nie tylko na bardzo wysokie, ale również niskie temperatury – z tego względu można w nich przygotowywać desery wymagające zmrożenia. Co jest jeszcze ważne podczas kuchennych szaleństw? Silikonowe formy nie zniszczą się, jeśli spadną na podłogę lub wypadną z dłoni podczas mycia. Możesz ich używać w zamrażarce i piekarniku, ale też w kuchence mikrofalowej.

Silikonowe formy do pieczenia – urozmaicenie Twoich wypieków

Co jeszcze sprawia, że silikonowe formy są tak chętnie wybierane? Nie bez znaczenia jest aspekt wizualny. Posiadają różne wzory, różne motywy i tekstury. Dzięki temu można stworzyć na przykład niepowtarzalny deser. Twoje ciasteczka (np. muffinki) będą wyjątkowe, a Ty z pewnością zaskoczysz swoich najbliższych, rodzinę i odwiedzających Cię gości.

Co warto sprawdzić przed zakupem formy? Upewnij się, czy wybrany produkt posiada odpowiednie atesty i certyfikaty. Musisz mieć przecież pewność, że foremka nadaje się do kontaktu z żywnością i jest bezpieczna. Co zrobić przed pierwszym użyciem nowej formy silikonowej? Zaleca się, aby umyć ją pod ciepłą wodą, a następnie wytrzeć do sucha. Czy wiesz, że formy silikonowe są doskonałe do użytku nie tylko w naszych domach, ale także w każdej cukierni, restauracji czy kawiarni? Doceniają ją profesjonalni cukiernicy i kucharze.

Silikon w kuchni – jakie ma właściwości?

Zastanawiałeś się może kiedykolwiek, czy właściwie jest silikon? To niezwykle wartościowy materiał, a w kuchni sprawdza się dlatego, że nie pochłania smaków ani zapachów. Jesteśmy pewni, że dzięki bogactwu kształtów silikonowych form, ich estetycznemu wyglądowi i przede wszystkim funkcjonalności, już nigdy nie będziecie chcieli korzystać z innych.

Jest jeszcze jeden ważny aspekt, który czasem przeważa podczas decyzji o wyborze foremki. Mowa o myciu i utrzymaniu ich w czystości. Silikonowe formy do pieczenia można myć w zmywarce. Jednak nawet tradycyjne zmywanie nie jest uciążliwe ze względu na to, że wypieki nie przywierają do ścian form. A jak przekonać do wyboru silikonowych form osoby dbające o smukłą sylwetkę? To proste! Wystarczy użycie tego argumentu – nie musisz smarować ich tłuszczem. A w ten sposób Twoje wypieki są zdecydowanie mniej kaloryczne!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com