Sezon grzewczy – gorący marketingowo!

Żadna firma oferująca grzejniki albo ich serwis nie może przetrwać bez utrzymywania i powiększania bazy klientów.

Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest rozwinięcie firmy w większą firmę, czy dopiero zaczynasz i starasz się oderwać od ziemi, plan marketingowy jest absolutnie konieczny.

Ale prowadzenie firmy nie jest tanie, a ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to zmarnować fundusze na techniki reklamowe, które tak naprawdę nie działają. Dlatego ważne jest, aby stosować jedne z najlepszych i najbardziej opłacalnych technik reklamowych, które są obecnie dostępne.

W tym artykule omówimy kilka technik marketingowych dla firm związanych z tematem ogrzewania, których możesz użyć, aby pomóc sobie w rozwoju firmy i zwiększeniu bazy klientów.

A teraz zacznijmy!

1. Opracuj odpowiednią stronę internetową

Niezależnie od branży każda strategia marketingowa powinna zawierać prawidłowo działającą stronę internetową. Chociaż powinieneś również tworzyć obecność w innych miejscach online, bardzo ważne jest, aby strona internetowa była centralnym elementem Twojej marki.

Chcesz stworzyć witrynę, która:

  • jest łatwa w użyciu
  • zawiera wszystkie informacje o Twojej firmie w jednym miejscu
  • wygląda profesjonalnie i jest aktualizowana na bieżąco

Dobrym pomysłem jest również połączenie witryny z innymi kontami, np. na platformach społecznościowych, a najlepiej wszędzie tam, gdzie tylko możesz reklamować swoje ekonomiczne grzejniki tudzież podobną ofertę.

2. Wykorzystaj marketing e-mailowy

Dobrym pomysłem jest uzyskanie adresów e-mail dla wszystkich głównych klientów. Możliwość kontaktu z ludźmi za pośrednictwem poczty e-mail to świetny sposób na pozostawanie w kontakcie, aktualizowanie ich na temat różnych promocji i innych wydarzeń, a nawet planowanie rutynowych spotkań, takich jak konserwacja ich grzejników.

Dobrym pomysłem jest stworzenie biuletynu, który będzie wysyłany co miesiąc pocztą elektroniczną do klientów. Możesz dołączyć profil konkretnego pracownika, wskazówki na temat efektywnego ogrzewania domu i inne informacje, które Twoi klienci mogą uznać za przydatne.

3. Umieść się na liście w Google

Jak już wiesz, aby rozwijać swoją działalność, musisz nie tylko utrzymywać obecną bazę klientów, ale także ją powiększać. A kiedy awaria dotknie grzejników danej osoby, albo dzwoni do swojej obecnej firmy, albo korzysta z Google, aby znaleźć firmę w swojej okolicy.

Dlatego umieszczenie na liście w Google powinno być najwyższym priorytetem, abyś mógł być jedną z firm, które pozyskują nowych klientów za pośrednictwem Google.

Dobra wskazówka? Utwórz program partnerski dla osób, które zostawią Recenzje Google dla Twojej firmy. Coś tak prostego jak 15% zniżki na następną wizytę konserwacyjną to zwykle wszystko, czego potrzeba, aby ludzie poświęcili czas na wystawienie recenzji.

4. Utwórz program poleceń

Najlepszym rodzajem reklamy zawsze była i zawsze będzie poczta pantoflowa. Mówiąc najprościej, ludzie są bardziej skłonni słuchać kogoś, kogo tak naprawdę znają osobiście, niż ufać recenzji lub reklamie online, szczególnie jeśli chodzi o tak specjalistyczną branżę jak ogrzewanie.

Świetnym sposobem na zachęcenie obecnych klientów do poinformowania znajomych i rodziny o Twojej firmie jest zaoferowanie programu rekomendacji. Może to być coś tak prostego, jak karta podarunkowa w stosunku do twoich usług, ale ludzie zrobią wszystko, aby zdobyć nagrodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com