Seszele – dlaczego warto odwiedzić te rajskie wyspy tej zimy

Poszukujecie wczasów w tropikach i wypoczynku w niezwykłych miejscach z dala od tłumów? Marzą Wam się kojące kąpiele w ciepłych falach krystalicznie czystej wody morskiej? Interesuje Was ucieczka od szarej codzienności i kapryśnej aury? Przygotowaliśmy dla Was cudowną propozycje wakacyjną na rajskie Seszele, pełne kokosowych palm, tropikalnej fauny i flory oraz słońca.

Archipelag Seszeli zlokalizowany na krystalicznych wodach Oceanu Indyjskiego i należące geograficznie do Afryki to punkty na mapie świata, które spełnią Wasze najśmielsze oczekiwania wakacyjne. Dlaczego warto wybrać akurat te egzotyczne wyspy i jakie największe atuty posiadają dla odwiedzających?

Spektakularne granitowe plaże, piękne wyspy i hotele dla najbardziej wymagających

Seszele https://carter.eu/kierunki/ocean-indyjski/seszele  urzekają swoim naturalnym pięknem i  dziewiczymi krajobrazami. Malownicze pejzaże, w skład których wchodzą granitowe wysepki, zatoczki z białym piaskiem, porośnięte dżunglą góry w głębi wysp i kolorowy podwodny świat czynią ten archipelag prawdziwym rajem na ziemi.

W skład Seszeli wchodzi ponad 100 wysp ( a dokładnie 115); tylko 33 z nich są zamieszkane na stałe. Archipelag zlokalizowany jest w pobliżu równika, na wschód od wybrzeża Afryki, 1000 kilometrów na wschód od Madagaskaru, w basenie Oceanu Indyjskiego.  Najbardziej znaną i największą ze wszystkich wysp jest Mahe, na której leży stolica kraju, czyli Victoria i gdzie mieszka około 80% całej ludności kraju.

Seszele należą do wysp o wilgotnym klimacie i charakteryzują się dużą ilością opadów. To dzięki właśnie częstym deszczom odwiedzający mogą cieszyć oczy piękną, bujną soczystą zielenią i tropikalną roślinnością. Przez cały rok utrzymują się wysokie temperatury na Seszelach, średnio miedzy 25 a 28 °C.

Które wyspy warto odwiedzić na Seszelach?

Wyspa Mahe jest największą wyspą Seszeli; tam też zlokalizowana jest stolica kraju – Victoria. Mahe oferuje różnorodny krajobraz – od lasów deszczowych, wulkanicznych skał porośniętych tropikalną roślinnością po piękne piaszczyste plaże jak n.p.: Anse Soleil. Warto zwiedzić ogrody botaniczne, destylarnie rumu Takamaka lub odwiedzić plantację przypraw. Jeśli szukacie najlepszego hotelu dla rodzin z dziećmi to polecamy Wam kultowy hotel znamienitej sieći Four Seasons Resort Seychelles. Osrodek Four Seasons Seychelles oferuje światowy poziom luksusu, wykwintną kuchnię i eleganckie zakwaterowanie w willach z prywatnymi basenami.

Hotel Four Seasons Seychelles na wyspie Mahe
Hotel Four Seasons Seychelles na wyspie Mahe

Podczas pobytu na Seszelach warto udać się w rejs na położony nieopodal wyspy Praslin Archipelag La Digue, który kusi odwiedzających swoją dziewiczą przyrodą i  spektakularnymi skałami, które porozrzucane są wzdłuż linii brzegowej. To właśnie tu znajduje się jedna z najchętniej odwiedzanych i fotografowanych plaż Seszeli,  Anse Source d’Argent, z charakterystycznymi formacjami granitowymi. Wielu podróżnych uważa, że wysepka La Digue o powierzchni 10 kilometrów kwadratowych, to prawdopodobnie najpiękniejsza wyspa na świecie. To oaza spokoju oraz kwintesencja raju i bezgranicznego piękna, które zawdzięcza soczystej tropikalnej dżungli i gajom palmowym. Krystalicznie czysta woda oceanu w kolorze turkusu i majestatyczne olbrzymie żółwie są dopełnieniem tego idyllicznego obrazu.

 Four Seasons Resort Seychelles at Desroche Island
Four Seasons Resort Seychelles at Desroche Island

Hotel Four Seasons Seychelles na wyspie Desroche, dziewiczy archipelag Amirantów

Jeśli pragniecie spędzić ekskluzywne wakacje z dziećmi w jednym z najlepszym hoteli warto rozważyć wypoczynek na Wyspie Desroche, położonej 30 minut lotu z Mahe. 14 kilometrów piaszczystych plaż, rozłożyste palmy kokosowe na brzegu oceanu, egzotyczna roślinność, stuletnie żółwie, trasy rowerowe w lesie deszczowym i pełna kolorów rafa koralowa stwarzają idylliczne warunki do rodzinnego wypoczynku. Na wyspie Desroches Island położony jest luksusowy hotel Four Seasons Resort Seychelles, który oferuje gościom przestronne apartamenty lub wille z bezpośrednim dostępem do plaży. Wyspa Desroche to prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych i wędkarzy, którzy podczas rejsów będą mogli złowić okazy lokalnych ryb.

Butikowe biuro podróży CARTER® www.carter.eu już od 2003 roku jest organizatorem luksusowych wycieczek i safari szytych na miarę.

Witamy w świecie piękna, prestiżu i podróży niebanalnych!

Inspiracje podróżnicze: https://carter.eu/kierunki/afryka/tanzania-i-zanzibar
Zapraszamy do kontaktu i wizyty w naszym biurze :
Biuro ul. Hoża 50/23 w Warszawie
tel: 22 392 60 16/17 , kom.: 509 601 246,  travel@carter.eu
https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com