Serwery RACK – co to?

Najprościej mówiąc, serwery rackowe są serwerami przystosowanymi do montażu w szafie typu RACK. Są one jednym z najpopularniejszych rozwiązań sprzętowych dla firm, które chciałyby zainwestować we własną infrastrukturę serwerową.

Serwer RACK – podstawowe cechy

Serwery RACK uznaje się za najbardziej uniwersalne. Stosowane są zarówno w mniejszych firmach czy przedsiębiorstwach, jak i w wielkich korporacjach. Co stoi za ich popularnością i uniwersalnością? Wszystkie moduły serwerowe charakteryzują się wymiarami, które określa pewna norma. Celem tego jest umieszczanie ich w konkretnych szafach rackowych, które z kolei występują w formie wiszącej, jak i stojącej. Stojaki serwerowe dzielą się również na swoje odmiany przeznaczone do większych lub mniejszych pomieszczeń i wyposażone w różne ilości slotów na moduły. Serwery RACK powstały przede wszystkim po to, aby ograniczyć zajmowaną przestrzeń. Małe jednostki zamknięte w szczelnej szafie, której możliwe jest powieszenie na ścianie, idealnie radzą sobie z tym zadaniem.

Parametry serwerów RACK – co powinniśmy uwzględnić przy ich wyborze?

Serwery składają się z podobnych komponentów, co zwykłe komputery, jednak ich moc obliczeniowa musi być zdecydowania większa, aby możliwe było szybkie i bezproblemowe przesyłanie danych. Dlatego też najważniejszym czynnikiem podczas wyboru serwera jest dysk twardy. Najlepszą opcją będą dyski SSD w interfejsem SATA lub SAS3, M.2 NVMe lub NVMe U.2 ponieważ przetwarzanie danych za ich wykorzystaniem jest niezwykle efektywne, jednak z powodu cen dyski HDD w kontekście serwerów nadal są w użytku.

Warto dodać, że równie ważnymi czynnikami podczas wyboru odpowiedniego serwera jest ilość pamięci RAM, typ oraz częstotliwość taktowania procesora i również liczba slotów SATA, które umożliwią montaż dodatkowych dysków twardych.

Zastosowanie serwerów RACK

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, serwery RACK są niezwykle popularne ze względu na swoją uniwersalność. Mogą być wykorzystywane praktycznie przez każdą firmę, która planuje mieć własną architekturę serwerową. Małym firmom poleca się jednak serwery typu tower. Jeśli jednak najbardziej przekonani są Państwo do serwerów rackowych, polecamy zakup szafy RACK odpowiednich wymiarów do wybranego modelu serwera. Na pewno nie poleca się umieszczania serwera na powierzchni, która narażona jest na kontakt z kurzem, gdyż może grozić to uszkodzeniem urządzenia.

Serwery RACK – gdzie kupić?

Serwery RACK od najlepszych producentów znajdą Państwo np. w sklepie internetowym bizserver.eu. Pracownicy Bizserver doradzą Państwu w wyborze odpowiedniego urządzenia, które sprosta nawet najwyższym wymaganiom. Ze sklepem z serwerami rachowymi Bizserver można skontaktować się poprzez:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com