Dom Seniora – jak znaleźć ten dla siebie?

Dom opieki, znany również jako wykwalifikowany dom seniora, oferuje szeroki zakres usług zdrowotnych i pielęgnacyjnych.

Usługi te zazwyczaj obejmują:

  • opiekę pielęgniarską,

  • całodobowy nadzór,

  • trzy posiłki dziennie,

  • pomoc w codziennych czynnościach.

Dostępne są również usługi rehabilitacyjne, takie jak fizykoterapia, terapia zajęciowa i logopedia. Niektóre osoby przebywają w domu opieki przez krótki czas po pobycie w szpitalu. Po wyzdrowieniu wracają do domu. Jednak większość mieszkańców domów opieki mieszka tam na stałe, ponieważ mają ciągłe warunki fizyczne lub psychiczne, które wymagają stałej opieki i nadzoru.

Jeśli po pobycie w szpitalu musisz udać się do domu opieki, personel szpitala może pomóc Ci znaleźć taki, który zapewni najlepszą opiekę dla Ciebie. Jeśli szukasz domu seniora – spokojnej starości, poproś o poradę lekarza. Gdy wiesz, jakie masz możliwości, dobrym pomysłem jest zastanowić się, czego chcesz. Co jest dla Ciebie ważne – opieka pielęgniarska, posiłki, fizykoterapia, aspekt religijny, opieka hospicyjna lub specjalne oddziały opieki dla pacjentów z demencją? Czy chcesz mieć miejsce blisko rodziny i przyjaciół, aby mogli z łatwością cię odwiedzić?

Porozmawiaj z przyjaciółmi i rodziną.

Porozmawiaj z przyjaciółmi, krewnymi, pracownikami socjalnymi i grupami religijnymi, aby dowiedzieć się, jakie miejsca proponują. Sprawdź u dostawców opieki zdrowotnej, aby zorientować się, czy zapewniają dobrą opiekę.

Zadzwoń do różnych domów opieki. Skontaktuj się z każdym miejscem na liście. Zadawaj pytania o to, ile osób tam mieszka i ile to kosztuje. Dowiedz się o listach oczekujących.

Odwiedź placówkę. Zaplanuj spotkanie z dyrektorem i dyrektorem pielęgniarskim. Poniższa lista kontrolna zawiera kilka dobrych pomysłów do rozważenia podczas wizyty. Na przykład poszukaj:

  • Czy mają certyfikację?

  • Jak wygląda dostęp dla niepełnosprawnych?

  • Czy aktualni mieszkańcy, wyglądają na zdrowych i szczęśliwych?

  • Czy istnieje ciepła interakcja między pracownikami a mieszkańcami?

Zadawaj pytania podczas wizyty. Nie bój się zadawać pytań. Na przykład poproś personel o wyjaśnienie wszelkich silnych zapachów. Nieprzyjemne zapachy mogą wskazywać na problem. Możesz dowiedzieć się, jak długo działają tam dyrektor i kierownicy działów pielęgniarstwa, jak wygląda aspekt żywności i usług socjalnych w domu opieki. Jeśli kluczowi członkowie personelu często się zmieniają, może to oznaczać, że coś jest nie tak. Poproś o obejrzenie aktualnego raportu z inspekcji i certyfikacji każdego domu seniora, który rozważasz.

Odwiedź placówkę ponownie. Zrób drugą wizytę, nie dzwoniąc wcześniej. Wypróbuj inny dzień tygodnia lub porę dnia, aby spotkać innych pracowników i zobaczyć inne działania. Zatrzymaj się w czasie posiłku. Czy jadalnia jest atrakcyjna i czysta? Czy jedzenie wygląda kusząco?

Uważnie przeczytaj umowę. Po wybraniu domu seniora dokładnie przeczytaj umowę. Zapytaj dyrektora lub asystenta reżysera o cokolwiek, czego nie rozumiesz. Poproś dobrego przyjaciela lub członka rodziny o przeczytanie umowy przed jej podpisaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com