Sekrety długowieczności każdej GentleWoman

Kiedyś sądzono, że za sekretem długowieczności stoją magiczne sztuki, niezwykle źródełka lub pakt z samym diabłem. Sposobów, aby wydłużyć życie szukano już tysiące lat wstecz. Sama Kleopatra stosowała w tym celu chociażby kąpiele w mleku. Czy pomogły? Niewiele. Bo żyła tylko 39 lat. Zdaje się więc, że sposobu na dłuższe życie trzeba szukać gdzie indziej. 

Niezwykła moc medytacji 

Medytacja kiedyś kojarzyła się jedynie z mnichami zamkniętymi w klasztorze w Tybecie. Dziś przeżywa prawdziwy rozkwit, dlatego że niesie za sobą szereg korzyści dla zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Naukowcy, którzy postanowili przyjrzeć się jej głębiej zauważyli, że w trakcie medytowania zmniejsza się reaktywność emocjonalna i następuje regeneracji istoty szarej w mózgu. W praktyce oznacza to obniżenie poziomu lęku, stresu i poprawę nastroju. Oprócz tego przyspiesza metabolizm, zmniejsza stany zapalne i łagodzi procesy starzeniowe. To wszystko ma istotny wpływ na wydłużenie życia. Dlatego każda GentleWoman wie, że tylko spokój i opanowanie może być rozwiązaniem wielu życiowych problemów. Nie kieruje się więc emocjami, a wycisza i szuka wewnętrznego „ja”. 

Zdrowy sen 

Nie od dziś wiadomo, że sen ma istotny wpływ na nasze zdrowie, a tym samym na wydłużenie życia. W czasie snu organizm ma szansę zregenerować się i przygotować na kolejny dzień. Dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu dorosły człowiek potrzebuje około 7-8 godzin snu. Wówczas odbudowuje się układ nerwowy, stabilizuje gospodarka hormonalna i poprawia kondycja skóry. GentleWoman wie, jak ważną pełni on funkcje w jej codziennym życiu. Dlatego planuje swój dzień tak, aby mieć również czas na odpoczynek. Jeśli miała długi, stresujący dzień kieruje się dodatkowo zasadą 6 kroków, które pomogą jej lepiej spać

Śmiech to zdrowie 

Co do tego, jak dobroczynny wpływ na zdrowie ma śmiech, nikt chyba nie ma wątpliwości. Podczas śmiania się wydzielają się tak zwane hormony szczęścia, które redukują stres i poprawiają nastrój. Liczne przeprowadzone na ten temat badania wykazały, że organizm pobiera w tym czasie nawet trzy razy więcej tlenu niż podczas normalnego oddychania. W praktyce oznacza to, że do każdej komórki w ciele zostaje dostarczona większa ilość tlenu, a tym samym przyspiesza ilość skurczy serca. GentleWoman korzysta z każdej możliwej okazji, aby się śmiać. Chodzi do teatru, do kina, spotyka się z przyjaciółmi, a nawet korzysta ze specjalnych warsztatów jogi śmiechu

Czas na relaks 

GentleWoman wie, jak ważny w codziennym życiu i prawidłowym funkcjonowaniu całego organizmu jest relaks. Zawsze stara się znaleźć czas tylko dla siebie. Bo według przeprowadzonych badań to właśnie spędzając czas w pojedynkę najbardziej odpoczywamy. I nieważne, czy będzie to wieczór z książką czy domowe SPA. Liczy się to, że odpoczywamy przede wszystkim… od innych. Tak naprawdę słodkie lenistwo jest trudną sztuką do opanowania, zwłaszcza w tym pędzącym świecie.

Sekret długowieczności na wyciągnięcie ręki 

Już nie musisz szukać sekretu długowieczności, bo wiesz że jest bliżej, niż myślisz. GentleWoman to kobieta silna, ambitna i skupiająca się na tym, co dla niej ważne – w tym także na sobie. Ma odwagę stanąć przed lustrem i powiedzieć głośno: Jestem Kobietą! Jestem GentleWoman! 

Dla takich kobiet powstał portal GentleWoman POLSKA. Porusza tematy, które dotyczą każdej z nas. Są to treści niebanalne, unikatowe, rozwijające, skłaniające także do głębszej refleksji oraz dyskusji. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com