Samochody używane czy prosto z salonu? Jakie auta wybierają Polacy?

Czy wiesz, że po polskich drogach jeździ aż dwa razy więcej samochodów używanych, aniżeli tych prosto z salonu? Tak naprawdę nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ fani motoryzacji przy wyborze auta kierują się przede wszystkim ceną. Sprawdź, jaka jest średnia wartość samochodu statystycznego „Kowalskiego”. Dowiedz się, jakie są preferencje zakupowe Polaków, biorąc pod uwagę branżę motoryzacyjną.

Ile kosztuje samochód używany?

Średnia wartość samochodu używanego w Polsce to 24 tysiące złotych. Właśnie tyle najczęściej wydają polscy kierowcy, którzy spełniają marzenie o własnych „czterech kółkach”. Jednocześnie warto wskazać dla porównania, że wartość jednego z najtańszych samochodów prosto z salonu, to dzisiaj około 50 tysięcy złotych.

Jakie samochody używane najczęściej wybierają Polacy?

Jeśli wiesz już, ile mniej więcej kosztuje samochód „z drugiej ręki”, dowiedz się również, jakiej marki auta cieszą się w naszym kraju największą popularnością. Okazuje się, że samochody używane, którymi najchętniej podróżują polscy fani motoryzacji, to głównie pojazdy marek, takich jak Toyota, Volkswagen, Ford, Opel oraz Audi. Właśnie tak przedstawia się ranking najczęściej nabywanych pojazdów mechanicznych, uwzględniając ich producenta.

Polacy stawiają na jakość

Warto dodać, że chociaż dla statystycznego kierowcy priorytetowe znaczenie ma cena samochodu, to jednak należy wskazać, że Polacy mają też coraz większą świadomość nie tylko w zakresie bezpieczeństwa, ale także komfortu podróżowania. Chociaż wciąż na polskich drogach królują samochody używane, to jednak nabywane są coraz młodsze modele i pojazdy z nowoczesnym wyposażeniem.

Co więcej, dzisiaj na szczęście unika się już nieuczciwych praktyk sprzedawania samochodów wadliwych, z poważnymi usterkami, które są ukrywane przed potencjalnym, nowym właścicielem auta. Pośrednicy sprzedaży standardowo dają już gwarancję jakości pojazdu, a te najlepsze firmy pośredniczące w sprzedaży samochodów udostępniają nawet opcję testowania aut przez ich zakupem. Świetną opcją jest także Cyfrowy Paszport Pojazdu, który jest swoistym świadectwem w zakresie stanu technicznego pojazdu. Ten dokument pozwala zniwelować praktycznie do zera ryzyko kupienia zepsutego auta albo takiego, którego naprawa kosztuje krocie.

Jak często Polacy zmieniają samochody używane?

Ciekawostką jest to, że statystyczny polski kierowca zmienia samochód używany średnio co 3,5 roku, a ten prosto z salonu co około 7 lat. Wszystko dlatego, że wzrastają potrzeby kierowców, a przede wszystkim zainteresowanie i chęć korzystania z innowacyjnej technologii.

Gdzie Polacy kupują samochody używane?

Tradycyjne giełdy samochodowe odeszły już do lamusa, komisy aut również nie cieszą się tak dużą popularnością. Dzisiaj coraz częściej samochody używane kupowane są za pośrednictwem Internetu. I nie ma w tym nic dziwnego, bo takie transakcje są w pełni bezpieczne, a jednocześnie wygodne. Weryfikacja samochodów może być realizowana w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, nie ma też problemu z dostarczeniem auta pod wskazany przez klienta adres.

One Comment on “Samochody używane czy prosto z salonu? Jakie auta wybierają Polacy?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com