Rygorystyczne zmiany na rynku podnośników – co warto wiedzieć o hybrydach?

Technologia stojąca za sprzętem budowlanym wciąż ewoluuje, ale to nie znaczy, że zawsze jest chętnie przyjmowana przez wykonawców. Na przykład wcześniejsze błędne wyobrażenia na temat wydajności i mocy wysięgników hybrydowych lub elektrycznych mogły wstrzymywać operacje przed przyjęciem tej technologii w minionych latach. Jednak wiele dzisiejszych modeli oferuje tyle samo mocy – a nawet więcej – niż tradycyjne opcje. Z tego i kilku innych powodów coraz więcej wykonawców przechodzi z podnośników spalinowych na hybrydowe i elektryczne. Firmy wynajmujące podnośnik koszowy Kraków również dostosowują się do tej zmiany, oferując w swoich flotach więcej maszyn elektrycznych i hybrydowych.

Co napędza zmianę?

Jednym z głównych powodów przejścia od wysięgników palnych do wysięgników hybrydowych i elektrycznych jest zmiana wymagań dotyczących emisji. Bardziej rygorystyczne normy – z ostatecznym celem emisji neutralnych netto — napędzają tę zmianę w wielu branżach i zastosowaniach, od pojazdów po narzędzia. Niższy koszt tego sprzętu, a także zwiększona dostępność i wysoka wydajność to również kluczowe czynniki. Korzyści związane z emisją wysięgników elektrycznych są oczywiste, ponieważ te maszyny ich nie produkują. Belki hybrydowe wytwarzają minimalne emisje w porównaniu z tradycyjnym silnikiem spalinowym, który stale pracuje w miejscu pracy.

Hybrydowe i elektryczne podnośniki są dostępne od dziesięcioleci, ale często były używane jako produkt niszowy do konkretnych zastosowań, a większość wysięgników do zastosowań zewnętrznych była napędzana silnikiem spalinowym. Nastąpiła zmiana na stosowanie podnośników hybrydowych w bardziej ogólnych zastosowaniach zewnętrznych i prawdopodobnie będzie to nadal przyspieszać, ponieważ stosowanie tych modeli stanie się bardziej powszechne. Te podnośniki koszowe oferują również wszechstronność do zastosowania wewnątrz.

Opcje hybrydowe i elektryczne

Modele hybrydowe i elektryczne są dostępne dla większości popularnych rozmiarów i typów podnośników. Są one również zazwyczaj dostępne z wieloma takimi samymi opcjami i konfiguracjami maszyny, jak maszyny z silnikiem spalinowym. Dostępne typy belek hybrydowych i elektrycznych obejmują te przeznaczone do użytku wewnątrz i na zewnątrz oraz w trudnym terenie. Posiadanie tych opcji pozwala na elastyczność w wielu zastosowaniach i sprawia, że ​​przejście na tego typu maszyny jest bardziej atrakcyjne.

W pełni elektryczne podnośniki koszowe działają na zasilaniu bateryjnym i zazwyczaj zapewniają cały dzień pracy bez konieczności ładowania. Hybrydowe podnośniki koszowe mają wbudowane źródło zasilania, zwykle mały silnik spalinowy, który zasila i ładuje zestaw akumulatorów. Akumulatory zapewniają moc dla wszystkich funkcji i elementów sterujących układu napędowego. W maszynie hybrydowej mały silnik nie zawsze pracuje podczas pracy wysięgnika – może uruchomić się tylko w celu naładowania akumulatorów. W zależności od rozmiaru wysięgnika możliwa jest praca przez cały dzień bez uruchamiania silnika. Czas pełnego naładowania akumulatora w sprzęcie hybrydowym i elektrycznym różni się w zależności od typu zastosowanego akumulatora i pracy wykonywanej przez maszynę.

Polecamy:
Organizacje w świecie VUCA
Czy warto pożyczać przez Internet? Na co zwracać uwagę.
Czy warto ubezpieczyć mienie w transporcie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com