Rozwiązanie dla frankowiczów – nie czekaj na rząd i weź sprawy w swoje ręce

Znajdź comiesięczne oszczędności

Jak nietrudno zauważyć, posunięcia rządu nie prowadzą do rozwiązania problemu zadłużonych frankowiczów. Uwolniona z mechaniki sztucznego powstrzymywania szwajcarska waluta znacząco podniosła swój kurs na początku ubiegłego roku. Miało to ogromny wpływ na duże grono Polaków, którzy w przeciągu kilku ostatnich lat zaciągali kredyty hipoteczne w walucie obcej. W związku z tym, frankowicze powinni zdecydować się na poszukiwanie comiesięcznych oszczędności, które pozwolą im obniżyć wysokość raty.

Pamiętajmy, że w przeciągu ubiegłego roku politycy niejednokrotnie proponowali rozwiązanie dla pechowych kredytobiorców. Niestety, żadne z nich nie zostało ostatecznie wprowadzone, a frankowicze wciąż oczekują spełnienia obietnic wyborczy zarówno prezydenta Andrzeja Dudy, jak i nowego rządu Prawa i Sprawiedliwości. Nic jednak nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie kredytobiorcy walutowi uzyskali wsparcie władz. Właśnie dlatego, frankowicze powinni na własną rękę zacząć poszukiwać comiesięcznych oszczędności. Jednym z interesujących rozwiązań jest rezygnacja z kursów przewalutowania bankowego i wymiana waluty na własną rękę. Najlepszym wyborem będą w tym przypadku kantory internetowe, które prezentują jedne z najatrakcyjniejszych stawek na rynku.

Kantory internetowe – jak to działa?

E-kantory korzystają z prostej mechaniki – klient, który posiada konto walutowe, przelewa swoje środki na rachunek serwisu. Portal, po krótkiej weryfikacji transakcji, przesyła przewalutowane już pieniądze z powrotem do klienta, na rachunek który podał on podczas procesu rejestracji. Cały proces potrafi trwać już kilkanaście minut, dzięki czemu jest to rozwiązanie wyjątkowo szybkie i wygodne, ponieważ dokonamy go z domowego fotela. Pamiętajmy jednak, że aby transakcja była możliwie jak najszybsza, kantor internetowy powinien posiadać konto założone w naszym banku. To dzięki temu przelew będzie możliwy do wykonania w tak krótkim czasie, równocześnie przy utrzymaniu atrakcyjnych kursów.

Ile możemy zaoszczędzić przy wymianie poprzez kantor internetowy? Całkiem sporo. W przypadku frankowiczów, których comiesięczna rata oscyluje w granicach 1500 złotych, może być to nawet ponad 100 złotych miesięcznie. W skali roku jest to zatem ponad tysiąc złotych oszczędności, osiągając nawet kilkadziesiąt tysięcy w ujęciu całego okresu trwania umowy kredytowej. Pamiętajmy jednak, że status prawny e-kantorów jest wciąż niepewny. Właśnie dlatego przy wyborze jednego z nich powinniśmy sugerować się m. in. opiniami klientów. Tego typu informacje odnośnie najlepszych kantorów internetowych na rynku znajdziemy na stronach porównywarek kantorów internetowych. Jedną z najpopularniejszych z nich jest serwis StrefaWalut.pl, na którym znajdziemy również aktualne informacje ze świata walut czy funkcjonujące forum, gdzie zapytacie innych użytkowników o szczegóły na temat konkretnych e-kantorów.

Codzienna oszczędność

Nie zapominajmy jednak, że na jeszcze większe oszczędności pozwoli nam dobre operowanie domowym budżetem. Zacznij korzystać z transportu miejskiego, który w większości polskich miast dostępny jest w bardzo atrakcyjnych cenach – rezygnacja z kupna drogiego paliwa z pewnością odciąży Twój portfel. Ciekawym rozwiązaniem jest też próba obniżenia abonamentów telefonicznych czy rezygnacja z kupna dóbr trwałego użytku w systemach ratalnych (komputery, telewizory, sprzęt AGD). Warto śledzić też najnowsze informacje odnośnie decyzji rządu odnośnie sytuacji zadłużonych frankowiczów. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest pozytywne nastawienie! To właśnie ono pozwala na osiąganie sukcesów zawodowych, które wiążą się z awansem oraz podwyższeniem comiesięcznych dochodów!

Autor: Marycy Krokos – ranking kantorów stacjonarnych i online http://strefawalut.pl

StrefaWalut to kompletne źródło informacji o kantorach internetowych w Polsce. Jako pierwsi w Polsce pokazujemy aktualne kursy walut bezpośrednio ze stron kantorów online a także porównujemy e-kantory według wielu innych kryteriów, m.in. kapitału zakładowego, dostępności zlecenia stałego czy możliwości negocjacji kursu wymiany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com