Rozdzielnica elektryczna podtynkowa: zalety, rodzaje, zakup

kable do miernika

Rozdzielnice elektryczne oferowane są w różnych wariantach do wyboru. Zaliczają się do nich także rozdzielnice podtynkowe, które kupowane są dzisiaj bardzo często do nowo budowanych domów jednorodzinnych i innych budynków. Jak dobrać odpowiednią rozdzielnicę podtynkową? Ile trzeba za nią zapłacić?

Dlaczego warto wybrać rozdzielnie elektryczne podtynkowe?

Dobierając odpowiednią rozdzielnicę elektryczną, należy wziąć pod uwagę zarówno jej parametry techniczne, jak i sposób montażu.

Rozdzielnice elektryczne najczęściej montowane są naściennie. Wówczas oferowane są w dwóch wariantach:

  • natynkowa
  • podtynkowa

Podtynkowe rozdzielnice wyróżniają się wieloma zaletami, co powoduje, że są one kupowane bardzo chętnie do nowo wznoszonych budynków. Przede wszystkim pozwalają na uzyskanie estetycznego efektu zakamuflowania elementu, co powoduje, że może być on zamontowany również na korytarzu, klatce schodowej. Ponadto wpuszczona we wnękę rozdzielnica nie zajmuje tak wiele miejsca jak ta montowana natynkowo.

Jak dobrać odpowiednią rozdzielnicę podtynkową?

Podtynkowe rozdzielnie elektryczne oferowane są w różnych wariantach do wyboru, dlatego można dopasować je do wymagań instalacji elektrycznej.

Przy zakupie rozdzielnicy do domu jednorodzinnego należy wziąć pod uwagę parametry jak:

  • prąd znamionowy
  • napięcie znamionowe – łączeniowe i izolacji
  • możliwość montażu licznika
  • liczba modułów
  • stopień ochrony IP
  • klasa ochronności
  • materiał wykonania
  • sposób montażu

Ponadto warto sprawdzić także zawartość zestawu, który powinien zawierać elementy jak tablica pod licznik, szyna do montażu, szyny zaciskowe, izolator, wkręty i nakrętki, przewody ochronne, zaślepki.

Gdzie kupić rozdzielnicę podtynkową?

Sprzedaż rozdzielnic podtynkowych prowadzona jest obecnie przez wiele firm, w tym także w sklepach internetowych.

Rozdzielnice podtynkowe są oferowane w wielu wariantach i można dopasować je indywidualnie do miejsca ich montażu oraz parametrów instalacji elektrycznej. Ze względu na swój sposób montażu są także estetyczne i dobrze sprawdzają się także wtedy, gdy mają być zamontowane w budynku na korytarzu, klatce schodowej. Polecamy również złącze pomiarowe w najlepszej cenie!

Polecamy:
Malta – system podatkowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com