Rolki do kas – jak dopasować odpowiednie do danego urządzenia?

Znalezienie odpowiedniej rolki do kasy fiskalnej – może być trudnym zadaniem przy wielu dostępnych możliwościach. Ten przewodnik został napisany po to, aby pomóc w znalezieniu konkretnych rozmiarów i typów rolek kasowych, aby zamawianie rolek było tak szybkie i łatwe, jak to tylko możliwe.

Zwykłe lub termiczne rolki kasowe

Rolki do kas często występują w wersji gładkiej lub termicznej – zobacz tutaj: https://neopak.pl/biuro/rolki-do-kas. Rolki termiczne są powlekane chemikaliami, dzięki czemu papier poddawany nagrzewaniu staje się czarny. Zlikwidowało to wymóg stosowania taśm barwiących w kasach fiskalnych, ułatwiając konserwację przy mniejszej ilości materiałów eksploatacyjnych do wymiany.

Większość maszyn używa rolek termicznych i nie wymaga dodatkowych taśm barwiących. Podobnie Jeśli Twoja kasa nie wymaga taśm barwiących, będziesz musiał zakupić rolki termiczne do swojego urządzenia. W przeciwnym razie wymagany będzie zwykły papier do rolek, upewnij się również, że taśma barwiąca nie jest wyczerpana.

Rozmiary rolek do kas

Istnieje kilka sposobów na znalezienie odpowiedniego rozmiaru kasy fiskalnej do kasy fiskalnej. Jeśli nadal masz pudełko na oryginalne rolki kasowe, rozmiar powinien być wydrukowany na pudełku. Inną opcją jest pomiar wysokości i średnicy rolek, w tym rdzenia. Zapoznaj się z instrukcją obsługi kasy fiskalnej, która powinna zawierać szczegółowe informacje na temat kompatybilnych rolek kasowych.

Na rynku znajdziesz szeroki wybór rolek kasowych, w tym zarówno termiczne, jak i papierowe rolki kasowe w różnych rozmiarach. Jeśli nadal nie masz pewności, jaka kasa jest wymagana dla Twojej kasy fiskalnej – nie wahaj się do sprzedawców zadzwonić, a jeden z nich na pewno spróbuje Ci pomóc w znalezieniu odpowiedniej rolki.

Odpowiednia rolka – to ma znaczenie!

Niezależnie od tego, czy jest to system POS, drukarka kart kredytowych czy drukarka paragonów kuchennych, Twoje rolki powinny być:

• wysokiej jakości,
• trwałe,
• dostępne, gdy ich potrzebujesz.

Dzisiaj bez trudu znajdziesz odpowiednie rolki rejestrujące do każdej sytuacji, w tym rolki termiczne, jednowarstwowe, a nawet dwuwarstwowe. Znajdziesz również takie które mają unikalną, bezklejową krawędź startową, która upraszcza wymianę rolek i eliminuje marnotrawstwo papieru. Możesz dzisiaj bez problemu znaleźć rolkę przeznaczoną do dowolnego celu, taką która wpasuje się w maszynę o różnych długościach i stylach, a nierzadko takie rolki są zawsze produkowane z materiałów pochodzących z recyklingu i papieru termicznego niezawierającego BPA.

Na koniec wskazówka, która może Ci pomóc w znalezieniu odpowiednich rolek: szybki i prosty sposób na odróżnienie papieru termicznego od papieru jednowarstwowego polega na tym, że papier termiczny ma gładki błyszczący wygląd, podczas gdy papier jednowarstwowy ma matowy wygląd i przypomina zwykły papier do drukarek A4. Możesz także odróżnić te dwa, przesuwając paznokciem lub monetą po papierze. Papier termiczny pozostawi szary lub czarny ślad po przesunięciu palcem lub monetą, papier jednowarstwowy nie pozostawi żadnego śladu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com