Rodzaje toreb reklamowych

O tym że różnego rodzaju torby mogą być świetnymi gadżetami reklamowymi, nie trzeba nikogo przekonywać. Można je kupić czy zamówić prawie wszędzie, zatem ich dużą zaletą jest dostępność. Kolejną zaletą przemawiającą za ich zastosowaniem jest niska cena, wahająca się od kilku groszy do kilku złotych. Torby nie zajmują dużo miejsca, można je łatwo transportować bo są lekkie. Mogą być wykorzystane jako prezenty firmowe dla klientów, podobnie jak kubki i smycze do kluczy lub po prostu jako ładne opakowanie dla innych przedmiotów.
Wśród toreb możemy wyróżnić 3 główne kategorie według materiału z jakiego są wykonane, mianowicie: foliowe, papierowe i materiałowe.

Zwykła folia

Jest to najtańsza opcja, dodatkowo taka torebka jest bardzo cienka, można ja składać a mocniejsze warianty są odporne na zagniecenia. Największym plusem toreb foliowych jest ich odporność na działanie wody. W tej kategorii można wymienić dodatkowo całkiem cienkie torebki do pakowania, spotykane w sklepach spożywczych, oraz grubsze i mocniejsze torby zazwyczaj mające nadruk reklamowy po obydwu stronach, spotykane najczęściej w aptekach. Torby z tego materiału są powszechnie używane przez firmy z racji swojej wytrzymałości oraz niezbyt wygórowanej cenie.

Papier eko lub laminowany

Torby z papieru również występują w kilku odmianach. Mogą to być torby z papieru pochodzącego z recyklingu czyli tzw. eko, lub ze standardowego papieru. Trzecim rodzajem są torby papierowe laminowane, które są prestiżowym i eleganckim rozwiązaniem dla firm chcących zaprezentować swoją markę w dobrym świetle. Uchwyty toreb papierowych mogą być różnorakie, poczynając od sznurka przez wstążkę kończąc na uchwycie w formie wyciętego otworu.

Bawełna albo len

Torby materiałowe nie należą do najtańszych, jednak rekompensują to swoją trwałością. Bez problemu możemy wybrać się z taką torbą po ciężkie zakupy czy zapakować w nią inny duży przedmiot. W standardzie występują w kolorze białym, ale mogą być również barwione i ze wzorem jaki tylko przyjdzie nam do głowy. Mają sporo zalet, wśród których największe to możliwość ich prania, łatwość użytkowania dzięki długim uchwytom i trwałość.

Podsumowanie

Firmy stawiające na jakość zazwyczaj decydują się na torby papierowe laminowane lub torby materiałowe. Z kolei torby foliowe używane są w marketach w ilościach hurtowych, choć niedługo ze względu na proekologiczną politykę branży ma się to zmienić.

Warto podkreślić że torby wykorzystywane do reklamy, powinny być wybierane w pierwszej kolejności według ich estetyki i trwałości a dopiero następnie według ceny. Jeśli klient przez dłuższy czas będzie używał naszej mocnej z logiem naszej firmy to te kilka złotych więcej na egzemplarzu prędzej czy później zwróci się z nawiązką.

Torby reklamowe oferuje producent Pioka.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com