Rodzaje opakowań drewnianych – coś dla Twojej firmy

Przeglądając oferty poszczególnych producentów opakowań drewnianych, bez trudu można zauważyć, że istnieje bardzo wiele typów takich produktów. Są one wykonywane wedle różnych projektów oraz przystosowane do różnego typu eksploatacji. Dlatego też warto wiedzieć, że możemy decydować się nie tylko na proste europalety, ale także na bardziej zaawansowane opakowania.

Palety drewniane

Oczywiście do najbardziej popularnych opakowań należą zwykłe palety drewniane. Taki element jest szalenie istotny zarówno w procesie magazynowania towarów, jak i dokonywania wysyłki. Ich specjalna budowa przystosowana jest do transportowania za pomocą wózków widłowych. Dzięki temu w prosty i wygodny sposób możemy przenieść z miejsca na miejsce nawet wyjątkowo ciężkie produkty.

Dostępne na rynku europalety muszą być przystosowane do bardzo intensywnej eksploatacji. Dlatego też tak bardzo ważne jest, aby były wykonane na najwyższym poziomie. Zastosowany surowiec drewniany musi cechować się odpowiednią wytrzymałością. Efekt taki uzyskuje się poprzez właściwe składowanie drewna oraz skomplikowane procesy jego obróbki. Zdecydowanie warto decydować się na lepsze materiały – w końcu europalety są używane wielokrotnie. Bardzo ważnym jest więc, aby były w stanie wytrzymać długotrwałe użytkowanie.

Skrzyniopalety

Jednak wspomniane wyżej palety to nie jedyne opakowania drewniane. Oprócz tego dostępne są na przykład skrzyniopalety. Mogą być one wykonywane z różnych materiałów – często łączą w sobie zarówno elementy drewniane, jak i np. tekturę. Są przystosowane do piętrowania, dzięki czemu umożliwiają oszczędzanie przestrzeni w magazynie. Oprócz tego ich konstrukcja również umożliwia transportowanie za pomocą wózków widłowych.

Widać więc, że jest to dość interesujące rozwiązanie. Produkty te dostępne są np. u renomowanego producenta opakowań – firmy PAKO-BUD.

Skrzynie drewniane

Nie można zapominać o kolejnym istotnym elemencie, jakim są skrzynie drewniane. Znajdują one zastosowanie w różnorodnych gałęziach przemysłu. Zdecydowanie ułatwiają transportowanie, ale także magazynowanie towarów. Co bardzo istotne – zapewniają doskonałą ochronę dla przechowywanych produktów. Skrzynie drewniane są najczęściej wykonywane z wytrzymałego drewna, choć niekiedy używa się również uzupełnień, np. płyty OSB.

Tego typu opakowania cechują się dużą wytrzymałością na ciężar przechowywanego w nim ładunku. Dzięki temu są jednym z najlepszych i najbardziej efektywnych opakowań. Skrzynie drewniane są szczególnie polecane podczas transportowania wartościowych produktów.

Elementy dodatkowe

Producenci opakowań w swojej ofercie posiadają nie tylko skrzynie czy palety, a więc towary przeznaczone do przechowywania innych towarów. Proponują także sprzedaż elementów pomocnych w procesie pakowania, takich jak przekładki czy listwy dystansowe. Części te zwiększają bezpieczeństwo przechowywanych produktów. Dlatego warto skontaktować się z producentem i przedstawić mu swoje zapotrzebowanie. Firma PAKO-BUD z okolic Łodzi – http://pakobud.com.pl/ – robi również opakowania na zamówienie.

Widać więc, że producenci opakowań mają wyjątkowo zróżnicowaną ofertę. Dzięki temu firmy zajmujące się transportem lub magazynowaniem nie muszą korzystać z usług wielu dostawców opakowań – wszystkie najważniejsze produkty da się zamówić u jednego producenta. Takie rozwiązanie pozwala na zdecydowaną oszczędność czasu, pieniędzy oraz uzyskanie lepszych warunków każdego z zamówień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com