Rodzaje koparek pod wynajem

Koparka to jedna z najpowszechniejszych maszyn budowlanych. Określana jest jako maszyna do robót ziemnych, która służy do oddzielania urobku od gruntu i przeniesienia na środki transportowe lub na składowisko. Jest stosowana zarówno przez firmy budowlane jak i osoby prywatne. Jest niezbędna przy wszelkich pracach budowlanych. Istnieją małe koparki, które można wykorzystać do kopania przydomowego, a także duże maszyny przeznaczone do ciężkich wykopów na dużą skalę. Są stosowane przede wszystkim do kopania fundamentów, rowów, otworów, prac wydobywczych, ale również do ładowania odpadów. Na szczęście, aby wykonać prace budowlane nie trzeba od razu kupować własnej koparki. Można ją po prostu wynająć. Coraz więcej firm, poza różnymi sprzętami budowlanymi, ma w swojej ofercie również wynajem koparek.

Wynajem koparki – jaką wybrać?

Na obecnym rynku znajdziemy bardzo dużo rodzajów koparek do wynajęcia. Dlatego zanim wybierzemy się do sklepu żeby wynająć koparkę warto zapoznać się z podstawowymi funkcjami jakie spełniają koparki. Koparki możemy przede wszystkim podzielić ze względu na charakter ich pracy. Są tu dwa główne rodzaje:
– Koparki pracujące w cyklu przerywanym, czyli takie, w których pomiędzy kolejnymi etapami pracy naczynia urabiającego występują etapy pomocnicze. Są one wyposażone w jedno naczynie urabiające, dlatego określane są koparkami jednonaczyniowymi. Ten rodzaj koparek jest najczęściej stosowany.
– Koparki pracujące w cyklu ciągłym, czyli takie, w których kolejne etapy pracy naczyń urabiających następują jedno po drugim, bez przerwy, w sposób ciągły. Są to koparki wielonaczyniowe – wyposażone w wiele naczyń urabiających połączonych zamkniętym łańcuchem lub ustawionych na kole czerpakowym.

Zastosowanie koparek ze względu na rodzaj

Wynajem koparki (https://www.boels.pl/wynajem/roboty-ziemne/koparki) może się wydawać całkiem prosty, ale należy wziąć pod uwagę szereg parametrów, które musi spełniać potrzebna nam maszyna. Podstawowe elementy każdej koparki to siłowniki hydrauliczne, wysięgnik, podwozie, ramię i łyżka. Parametry określające ten rodzaj maszyny zazwyczaj określają moc przekierowaną na łychę, możliwości poruszania się w trudnym terenie, a także zdolności załadunkowe. Dlatego najlepiej skorzystać z porad fachowca, który najlepiej dobierze sprzęt do naszych potrzeb.
Dostępne są takie rodzaje koparek jak:
– podsiębierne;
– przedsiębierne;
– chwytakowe;
– zbierakowe;
– minikoparki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com