Reklamy neonowe – co warto wiedzieć?

Osoby poszukujące skutecznych nośników reklamy wewnętrznej i zewnętrznej powinny zainteresować się neonami, które już z oddali przykuwają wzrok. Ten jeden z rodzajów reklamy świetlnej wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem, ale i niezbyt wysokim kosztem wykonania. Reklama neonowa na zamówienie to sposób na wyróżnienie się i szybkie dotarcie do wielu klientów.

Czym charakteryzuje się neon?

Mimo że historia tej technologii sięga początku XX wieku, to obecne neony nieco się różnią od tych sprzed lat. Coraz rzadziej rurki szklane wypełnia się gazem szlachetnym, czyli neonem. W zamian stosuje się niezwykle nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie w postaci diod LED. Dzięki temu można uzyskać naprawdę intensywną barwę światła w dowolnym kolorze, a także ciekawe efekty wizualne. Jednocześnie nie trzeba się martwić wysokimi rachunkami za prąd.

Warto podkreślić, że rurki neonowe pozwalają na różne techniki prowadzenia i mają dość szerokie spektrum dostępnych średnic. Dlatego reklamy neonowe wykorzystuje się nie tylko jako niewielkie reklamy świetlne wewnętrzne i zewnętrzne. Doskonałym pomysłem okazuje się też montaż tego typu nośnika reklamowego na dachu wieżowca – oczywiście wtedy należy zadbać o odpowiedni rozmiar neonu.

Dlaczego warto zdecydować się na reklamę neonową?

szkolenie google adsTo jeden z najmocniej przyciągających wzrok nośników reklamowych. Co ważne, reklamy neonowe dobrze widać z daleka i są bardzo czytelne. Pozwalają na promocję danej firmy przez całą dobę, a ich blask zauważa się szczególnie po zmroku albo w trudnych warunkach atmosferycznych np. we mgle. Jednak i w ciągu dnia dają ciekawe efekty, o ile zostaną umieszczone na ciemnym tle bądź w miejscach, do których nie docierają promienie słoneczne. Dlatego tak ważna okazuje odpowiednia lokalizacja neonu.

Wyjątkowo estetyczna forma reklam neonowych przekłada się na skuteczność działania. Ten nośnik reklamy zewnętrznej doskonale nadaje się do informowania o położeniu firmy, lokalu czy punktu usługowego. Jednocześnie wywołuje pozytywne emocje, a tym samym pomaga kreować pozytywny wizerunek marki w świadomości potencjalnego klienta.

Neony gwarantują również świetną odporność na zmienne warunki atmosferyczne – niegroźne im ani mrozy, ani upały, ani opady.

Gdzie najbardziej sprawdza się reklama neonowa?

Mocne i dość jaskrawe światło emitowane przez ten typ reklamy świetlnej idealnie nadaje się dla firm z branży rozrywkowej. Warto w ten sposób wyróżnić pub, kino, bar czy restaurację. Neony są wręcz niezastąpione w punktach świadczących swoje usługi dla osób dorosłych. Chodzi przede wszystkim o całodobowe sklepy alkoholowe, kluby nocne czy sex-shopy. Jednak na tym nie kończą się opcje, tym bardziej że interesujące efekty daje łączenie neonów z literami przestrzennymi albo wykorzystanie bardziej stonowanych barw. Stąd ich obecność w galeriach handlowych, ale także przy wejściach do prywatnych klinik zdrowia, kancelarii adwokackich czy aptek.

https://pracabezszefa.pl/reklama-neonowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com