Reklama outdoorowa – rodzaje reklam

Coraz więcej osób wpisuje w wyszukiwarkę Google takie hasła jak „reklama świetlna łódź” czy „firma reklamowa łódź – szyldy”. To znak, że interesujemy się coraz bardziej reklamą wielkoformatową. Co to jest za reklama, jakie są jej rodzaje i jakie ma zalety?

Co to jest reklama outdoorowa?

Chodzi oczywiście o reklamę zewnętrzną. Marketingowcy umieszczają ją poza miejscem zamieszkania klienta. Prezentują ją na billboardach, na słupach ogłoszeniowych, telebimach, citylightach, tablicach reklamowych, czy też na specjalnych nośnikach zamontowanych na wiatach przystankowych. Albo na kioskach.

Krótka historia reklamy zewnętrznej

Już starożytni działali w kierunku reklamy zewnętrznej. Umieszczali na przykład napisy na ścianach budynków kamiennych. Umieszczali napisy na terakotowych szyldach karczm i zajazdów.  Z kolei ludzie średniowiecza montowali znaki cechowe na średniowiecznych uliczkach. A potem przyszedł wiek XIX i ludzie pokochali handel, pokochali marketing w nowym wydaniu. Potrzebna była wielka, profesjonalna reklama zewnętrzna i taka też powstała. A było to w 1835 roku w Nowym Jorku, kiedy powstał pierwszy plakat zewnętrzny mierzący ponad 50 stóp kwadratowych. Plakat ten wykonała pracownia Jareda Bella drukująca plakaty na potrzeby cyrku.

Z kolei w 1900 r. amerykańscy naukowcy wprowadzili standard billboardu w czasie trwania pierwszych narodowych kampanii reklamowych. Potem przyszedł XXI wiek i do głosu doszedł internet i dzisiaj reklamę można zamówić sobie po prostu przez internet, wpisując w Google takie hasła jak „szyldy łódź”, „reklama świetlna łódź” czy „firma reklamowa łódź”.

Rodzaje reklamy zewnętrznej

  • litery przestrzenne – wykorzystywane do prezentacji loga albo nazwy firmy.
  • tablice reklamowe – ich zastosowanie jest wszechstronne. Najczęściej informują o firmie i oferowanych przez nią produktach lub usługach. Prezentują logo lub nazwę firmy. Mogą być naścienne, podwieszane, podświetlane lub naświetlane.
  • ekspozytory produktowe – czyli na przykład stojaki służące do prezentacji oferty firmy.
  • szyld – znajdziecie tę reklamę wpisując w Google hasło „szyldy łódź”. Zazwyczaj widnieje na niej nazwa firmy i jest przymocowana nad wejściem do lokalu.
  • reklama świetlna – czyli billboard w wersji neonowej, czyli świecącej. Taka reklama zwana także neonem, a najwięcej neonów znajdziecie w Las Vegas. W Polsce wystarczy wpisać w Google hasło typu „reklama świetlna Łódź”, by zapoznać się z tą formą marketingu. Oświetlenie stosuje się oczywiście w celu podkreślenia widoczności.
  • druki wielkoformatowe – reklama eksponowana na ścianach budynków. Wykonywana na dużych arkuszach papieru.
  • Oklejanie witryn – czyli jedna z najprostszych form reklamy.

Jakie są zalety reklamy zewnętrznej?

Przede wszystkim masowy zasięg, ale też i duża częstotliwość kontaktu i duża elastyczność. Poza tym zamówić reklamę outdoorową można jednym ruchem ręki, wpisując w Google takie hasła jak „szyldy łódź” czy „firma reklamowa łódź”. Wiadomo, że czasami ta reklama ma duże gabaryty, ale wszystko można załatwić zdalnie, wszystko można zlecić, nie wychodząc nawet z domu.

Zobacz także:

Oklejanie samochodów – https://sprowadzanie-aut.pl/blog/oklejanie-samochodow/

Polecamy:
Kubki reklamowe z nadrukiem- najlepszy sposób na rozpromowanie firmy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com