Rękawiczki bramkarskie dla dziecka – co wiedzieć przed zakupem?

Rękawiczki bramkarskie występują w wielu rodzajach i bardzo ważna jest wiedza na temat wyboru najlepszych rękawic bramkarskich dla dzieci. Są niezbędnym sprzętem do ochrony rąk Twojego dziecka i mogą być czynnikiem decydującym o tym, czy jego drużyna wygra, czy przegra.

Bramkarz jest przecież ostatnią osobą, która powstrzyma przeciwnika przed zdobyciem bramki, a rękawice przydadzą się w krytycznych momentach.

Spraw, aby Twoje dziecko było dumne i zapewnij mu najlepszy sprzęt do pracy.

Dlaczego bramkarze piłki nożnej noszą rękawice?

Bramkarz nosi rękawiczki bramkarskie, aby lepiej manipulować piłką, ponieważ materiał na dłoni pomaga w chwytaniu lub rzucaniu piłki. Drugim powodem jest to, że pomaga chronić dłonie, palce, kostki, grzbiety i nadgarstki bramkarza przed kontuzjami. Wiele piłek wbitych w bramkę to mocne strzały, a rękawice pomagają amortyzować uderzenia w dłonie i kostki. Pomagają również, gdy bramkarz upada na ziemię, podtrzymując nadgarstek. Wreszcie rękawiczki utrzymują ciepło dłoni bramkarza podczas zimnej pogody. Chociaż nie jest to wymagane przez FIFA, noszenie go podczas treningów i meczów jest tylko zdrowym rozsądkiem.

Rodzaje rękawic bramkarskich

Na rynku istnieją zasadniczo różne rodzaje rękawic. Rękawice typu „box cut” są tradycyjnym wzorem i nadal są szeroko stosowane przez bramkarzy. Są to luźne rękawiczki, które mają kwadratowe szwy na palcach na zewnątrz i wyglądają na płaskie i pudełkowate, aby zapewnić więcej miejsca do łapania. Rękawiczki z rolowanymi palcami to popularne typy preferowane przez bramkarzy, które mają takie same szwy jak płaskie, ale są zaokrąglone na końcach palców. Dobrze pasują do rąk bramkarza i lepiej wyczuwają piłkę. Są też rękawiczki szyte wewnątrz. Ten rodzaj rękawic zapewnia stabilność i lepsze dopasowanie dla graczy z małymi palcami i cieńszymi dłońmi dopasowanymi rozmiarem dla dzieci i dziewczynek.

Z czego wykonane są rękawice bramkarskie?

Rękawice są wykonane z szerokiej gamy materiałów na grzbiet dłoni, dłoń, palce i zapięcie. Backhand to obszar kostki, obszar dłoni służy do łapania piłki, a zamknięcie to obszar nadgarstka, w którym rękawica jest zabezpieczona przed zsunięciem. Backhand jest zwykle wyściełany grubą pianką, aby zapewnić ochronę dłoni bramkarza podczas wybijania piłki. Lateks jest również używany na bekhend, ale są to droższe rękawice. Ten element jest najczęściej używanym obszarem podczas gry, ponieważ bramkarz częściej trzyma piłkę, zwłaszcza podczas blokowania mocnych uderzeń przeciwnika.

Powszechnie używanym materiałem jest lateks, ponieważ zapewnia dobrą przyczepność do piłki. Cienka warstwa lateksu zapewnia lepszą przyczepność, ale mniejszą ochronę rąk bramkarza, a także nie jest trwała.

Możesz więc zdecydować się na grubszą rękawicę dla ochrony i trwałości dla swojego dziecka. Palce są wyściełane pianką, która zapewnia elastyczność i ochronę przed uderzeniami piłki i upadkami. Niektóre rękawiczki mają plastikowe kolce umieszczone nad palcami, aby chronić przed nadmiernym wyprostowaniem palców lub zgięciem do tyłu. Ograniczają jednak elastyczność i mogą utrudniać umiejętności bramkarskie podczas treningu.

Jeśli szukasz dodatkowych pomysłów i inspiracji na gry i zabawy dla dzieci to zobacz tą stronę: https://dobrzesiebaw.pl/ – znajdziesz tam dużo pomysłów na wspólne spędzenie czasu z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com