Rękawice ochronne – wybór najlepszej pary nie musi być trudny!

Podczas pracy na placu budowy, modernizacji jezdni, mostu lub tunelu lub naprawy publicznych linii gazowych i elektrycznych ręce są najbardziej narażone na obrażenia. Podobnie, jako pierwsze się brudzą. To są powody, dla których ochronne rękawice robocze są uważane za integralną część każdej odzieży roboczej do każdego zadania, które wiąże się z dużą ilością pracy fizycznej, żrącymi chemikaliami i ciężkimi maszynami.

Chociaż większość firm rozumie, jak ważne jest zapewnienie swoim zespołom rękawic ochronnych, wybór najlepszej pary może stanowić wyzwanie. Dlatego przygotowaliśmy ten przewodnik. W tym miejscu omówimy zalety noszenia rękawic ochronnych, dostępne materiały i czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu najlepszych rękawic ochronnych.

Powody, dla których musisz nosić rękawice ochronne

Zanim zaczniemy omawiać szczegóły dobrych rękawic ochronnych, ważne jest, aby przypomnieć powody, dla których rękawice ochronne są potrzebne.

Odpowiednia ochrona

Kiedy nałożysz na ręce grubą warstwę materiału lub innego materiału w postaci dobrych rękawic roboczych, chronisz je na wiele sposobów. Takie rękawice budowlane mogą chronić dłonie przed różnymi zagrożeniami, od porażenia prądem po silne chemikalia. Pozwalają również dotykać, pchać i ciągnąć gorące przedmioty bez oparzenia. Właściwe ochronne rękawice robocze chronią również ręce użytkownika przed skaleczeniami podczas pracy z ostrymi i niebezpiecznymi przedmiotami, które można znaleźć w zastosowaniach budowlanych lub przemysłowych. Ochronne rękawice robocze są dostępne z wyściółką z tyłu, aby zminimalizować uderzenie przedmiotów spadających na ręce.

Ulepszona przyczepność

Większość najwyższej jakości rękawic ochronnych zapewnia również dodatkową przyczepność palców i dłoni do trzymania i przenoszenia ciężkich i śliskich przedmiotów. Na przykład istnieją rękawice robocze ze skóry i dzianiny, które mają różne powłoki dłoni, które pomagają utrzymać przyczepność.

Izolacja temperaturowa

Najwyższej klasy para rękawic ochronnych zapewnia izolację termiczną, która jest przydatna podczas pracy w ekstremalnych warunkach pogodowych. Zimą chronią dłonie przed odmrożeniami i innymi niebezpieczeństwami związanymi z chłodem. Dostępne są również rękawiczki chroniące dłonie użytkownika przed gorącymi przedmiotami. Korzystają z nich spawacze i odlewnicy.

Najlepsze materiały do ​​ochronnych rękawic roboczych – skóra

Robocze rękawice ochronne są wykonane z różnych materiałów, z których każdy nadaje się do innego zadania. Skóra jest używana do produkcji rękawic ochronnych od setek lat. Najpopularniejszym rodzajem skór są skóry bydlęce, kozie i świńskie, natomiast do wyrobu rękawic premium używa się skóry jelenia. Skóra zapewnia doskonałe właściwości odporne na ścieranie i ciepło. Powinniśmy wspomnieć, że skóra jest materiałem naturalnym i jest dostępna w różnych gatunkach i jakościach, a bardziej ekonomiczne rękawiczki skórzane mogą zawierać wady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com