Ręczniki hotelowe – jakie wybrać?

Ręczniki hotelowe to ten element wyposażenia pokoju, którego z pewnością będą wymagać goście. Wyposażenie ich pokoju w tego typu akcesoria pozwala bowiem na zaoszczędzenie miejsca w bagażu, a sam gruby, miękki, czysty i pięknie pachnący ręcznik z logo hotelu jest jego najlepszą reklamą. W jaki sposób dobrać ręczniki hotelowe, aby były one wizytówką miejsca i pozostawiły dobre wrażenie wśród gości.

Gramatura ręczników hotelowych

Przy doborze tekstyliów do wyposażenia hotelowego, zwracać należy przede wszystkim uwagę na gramaturę materiału, z jakiego są wykonane. Eleganckie ręczniki hotelowe powinny mieć gramaturę 550, co powoduje, że są one znacznie grubsze niż typowe, szybkoschnące i kąpielowe ręczniki. Gramatura materiału o takiej wysokości powoduje wprawdzie, że ręczniki tego typu schną dłużej i zajmują więcej miejsca na półkach, ale w hotelach, w których są wymieniane praktycznie codziennie, kwestia schnięcia nie jest aż tak istotna. Wysoka gramatura gwarantuje ponadto, że ręczniki wspaniale wchłaniają wodę, są wyjątkowo miękkie i wyglądają luksusowo, pozostawiając gościom hotelowym miłe wrażenia w trakcie korzystania z łazienki.

Materiały na ręczniki hotelowe

Ręczniki wykonywane są najczęściej z bawełny, która ma wysokie właściwości higroskopijne, czyli dobrze chłonie wodę. Szczególnie luksusowym materiałem, z jakiego wykonywane są ręczniki jest bawełna egipska. Ręczniki hotelowe z niej wykonane oferuje m.in. sklep https://tekstyliowo.pl/25-reczniki, a jej specyficzną cechą jest fakt, że z każdym praniem materiał staje się coraz miększy. Warto rozważyć więc zakup ręczników hotelowych z bawełny egipskiej, w związku z koniecznością ich częstego prania. W razie wątpliwości przy zakupie, możemy zamówić także wcześniej próbki materiałów, aby być pewnym, że spełnią one oczekiwania naszych gości. Sklep Tekstyliowo specjalizujący się w sprzedaży tekstyliów do domów prywatnych, hoteli, spa oraz innych instytucji, na życzenie klientów przesyła tego typu próbki materiałów, aby mieć pewność, że otrzymają oni produkty zgodne z ich życzeniem.

Kolory ręczników hotelowych

Odcień ręczników hotelowych zależy w zasadzie od całości aranżacji pokoju hotelowego. Tego typu tekstylia dostępne są w różnych kolorach: od klasycznie białego, przez ecru czy wyrazisty brąz i czerń. Mogą stanowić ciekawe akcenty kolorystyczne dla pozostałych elementów wyposażenia łazienki i pokoju. Warto jednak zwrócić uwagę, że za najbardziej eleganckie uchodzą ręczniki w śnieżnobiałym kolorze, kojarzące się z prostotą i modnym minimalizmem, a ponadto czystością.

Jak dbać o ręczniki hotelowe?

Konieczność niemal codziennego wymieniania i prania ręczników hotelowych powoduje, że dobierając je, musimy zwrócić uwagę na wytrzymałość materiału na działanie detergentów i wysokich temperatur, w których należy je prać. Zawsze zwracajmy również uwagę na warunki czyszczenia ręczników podane przez producenta. Przykładowo, do ręczników z bawełny egipskiej i bawełnianych nie należy używać płynów zmiękczających, które powodują obniżenie ich higroskopijności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com