Ranking kont oszczędnościowych – na co zwrócić uwagę, aby oszczędzanie było owocne i… wygodne

Konto oszczędnościowe to cieszący się niesłabnącą popularnością produkt bankowy, który pozwala nam w wygodny i bezpieczny sposób ulokować zgromadzone przez siebie środki. Szczególnie dla osób młodych takie konta zapewniają wygodne inwestowanie środków. Poszukując idealnego rachunku oszczędnościowego, powinniśmy skorzystać z rankingów online. Dzięki nim wybierzemy takie konto, które będzie spełniać nasze oczekiwania.

Konto oszczędnościowe i jego zalety

Rachunek oszczędnościowy to specyficzna odmiana rachunku bankowego, który oprócz funkcji przechowywania środków bankowych na bieżące wydatki pozwala na ich pomnażanie dzięki atrakcyjnej stopie oprocentowania. W przypadku konta oszczędnościowego bank nie wymaga regularnych wpłat, ale przy większych saldach na koncie możemy liczyć na wzrost oprocentowania. W warunkach oprocentowania jego wysokość określona jest na podstawie widełek ustalanych indywidualnie przez każdy z banków.

Dlaczego warto skorzystać z rankingu kont oszczędnościowych

Rankingi kont oszczędnościowych pozwalają na zmaksymalizowanie zysków, ze zgromadzonych przez nas środków pieniężnych. W sposób szczególny na większe zyski możemy liczyć w ciągu kilku miesięcy od założenia rachunku oszczędnościowego. Takie promocyjne oprocentowanie pozwala na zgromadzenie bez zbędnego wysiłku dodatkowych środków, które przeznaczymy w przyszłości na zaplanowane wcześniej wydatki. Dane na rankingach kont oszczędnościowych są aktualizowane na bieżąco, przez co uzyskamy na ich podstawie szybko informację, który bank obecnie oferuje najlepsze warunki. Często miesiąc lub tydzień robi tutaj dużą różnicę, ponieważ banki stale modyfikują swoją ofertę, starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. Rankingi kont oszczędnościowych pozwalają zatem na wychwycenie takich zmian w porę, zanim bank ponownie dokona modyfikacji warunków oszczędzania. W ten sposób w porę skorzystamy z promocji, co wpłynie korzystnie na nasz domowy budżet.

Jak działają rankingi kont oszczędnościowych?

Ranking kont oszczędnościowych dostępny jest w dwóch formach. W pierwszej z nich, opisowej, znajdziemy informacje na temat potencjalnej kwoty zysku po 1 miesiącu, przy umieszczeniu na takim rachunku określonej kwoty pieniędzy (np. 10000 złotych) w różnych bankach działających na polskim rynku. Informacje o zysku i nominalnym oprocentowaniu są tutaj uzupełniane dodatkowo o część opisową, w której określone zostały dodatkowe warunki, które musimy spełnić, by osiągnąć oczekiwane przez nas oszczędności. Takie obrazowe dane pozwalają na szybkie podjęcie decyzji.

W drugim z typów rankingów kont oszczędnościowych wpisujemy kwotę, którą chcemy zainwestować, i okres oszczędzania. W takim przypadku od razu znajdujemy rachunki, które będą spełniać nasze oczekiwania. Wraz z informacją na temat potencjalnego oprocentowania zyskujemy bowiem informację, jak będzie wyglądało saldo naszego rachunku oszczędnościowego po umieszczeniu na nim określonej kwoty przy 1, 2, 3 lub więcej miesięcy od rozpoczęcia oszczędzania.

Na każdym z tego typu rankingów znajdziemy dane na temat warunków uzyskania podanego przez bank oprocentowania. Najczęściej promocyjne warunki oferowane są nowym klientom, którzy założą w danym banku konto osobiste.

Inne istotne kwestie dotyczące rachunków oszczędnościowych

Jakie inne kwestie są jeszcze ważne, jeśli chodzi o konta oszczędnościowe dla dziecka i dla dorosłych? Po pierwsze, prowadzenie takiego rachunku, jak i przelew na podstawowy rachunek nie mogą się wiązać z dodatkowymi opłatami. Mijałoby się to z celem oszczędzania. Przy obecnych, niskich stopach procentowych (stopa referencyjna od ponad 1 roku wynosi bowiem 0,1 punktu procentowego) moglibyśmy przez to ponosić straty finansowe. Po drugie, najlepsze konto oszczędnościowe to takie, które pozwala na wpłatę i wypłatę pieniędzy w dowolnym momencie, bez utraty odsetek. Równie istotną kwestią jest szybkie i wygodne założenie rachunku. Obecnie standardem jest zakładanie rachunku oszczędnościowego online. W takim przypadku całą dokumentację przesyłamy elektronicznie, a swoją tożsamość potwierdzamy za pomocą przelewu zwrotnego na symboliczną kwotę, najczęściej 1 złotego. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu oszczędzamy nie tylko czas, ale również pieniądze. Te wszystkie wymagania spełnia rachunek oszczędnościowy oferowany przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Zakładając tutaj konto oszczędnościowe między 1.07 a 30.09.2021 r., możemy przy tym liczyć na atrakcyjne oprocentowanie środków pozwalające na szybkie zgromadzenie oszczędności, bez zbędnego wysiłku poszukiwania bardziej zaawansowanych form inwestowania.

Polecamy:
Śruby, wkręty, podkładki – przegląd oferty stalmut.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com