Ranking kont osobistych

Obecnie konto osobiste posiada prawie każda dorosła osoba. Wszystkie banki działające na polskim rynku finansowym posiadają w ofercie przynajmniej dwa rodzaje rachunków o charakterze osobistym.

Czym jest konto osobiste?

Konto osobiste to podstawowy rachunek bankowy przeznaczony dla osób prywatnych. Podstawowy rachunek bankowy z ograniczonymi możliwościami można założyć również osobie niepełnoletniej. Konto dla osoby fizycznej jest indywidualnym rachunkiem rozliczeniowym zakładanym i prowadzonym przez bank. Obecnie zgodnie z przepisami każda instytucja bankowa obowiązkowo powinna posiadać w ofercie darmowe konto osobiste w ramach, którego użytkownik będzie miał dostęp do podstawowych czynności bez ponoszenia jakichkolwiek opłat.

Jak założyć rachunek osobisty?

Użytkownik, który zdecyduje się na założenie konta osobistego podpisuje z bankiem umowę o prowadzenie rachunku bankowego, która nakłada na obie strony określone obowiązki. Umowa z reguły podpisywana jest na czas nieoznaczony. Na ten czas bank zobowiązuje się do przechowywania środków pieniężnych klienta.

Rodzaje rachunków osobistych

Większość banków posiada w swojej ofercie kilka rodzajów kont osobistych. Dużą popularnością wśród klientów cieszą się konta osobiste skierowane w stronę osób indywidualnych, jak i te przeznaczone dla małżonków (wspólne konto osobiste). Na uwagę zasługują też konta osobiste dla dzieci i młodzieży od 13 roku życia oraz dla osób młodych pomiędzy 18, a 26 rokiem życia.

Jak bezpiecznie korzystać z konta osobistego w Internecie?

W dzisiejszych czasach osobiste konto bankowe wydaje się być koniecznością. Duża część transakcji przeprowadzana jest za pośrednictwem internetowych rachunków bankowych. Za zakupy w sieci płacimy szybkimi płatnościami, a do tego potrzebne jest konto osobiste. Rachunki bankowe wirtualne narażone są podobnie jak i inne konta na kradzieże środków pieniężnych, dlatego korzystając z nich należy cały czas stosować się do zasad bezpieczeństwa i nigdy nie podawać nikomu poufnych informacji.

Wybór odpowiedniego konta osobistego

Oferta kont osobistych jest bardzo szeroka. Czasami trudno jest wybrać najbardziej odpowiednie konto osobiste, tym bardziej, że banki posiadają w swojej ofercie bardzo atrakcyjne oferty. Coraz częściej proponują klientom różne rodzaje kont osobistych idealnie dopasowane do ich potrzeb. Dzisiaj każdy z łatwością znajdzie ofertę najbardziej korzystną dla siebie. Do tego w Internecie coraz częściej pojawiają się niezależne rankingi kont osobistych. Pozwalają wielu użytkownikom w jednym miejscu zapoznać się z ofertą najlepszych banków i wybrać dla siebie idealne rachunki. Ranking kont osobistych skierowany jest przede wszystkim w stronę różnych użytkowników mających zróżnicowane potrzeby. Duża część klientów wybiera rachunek z ograniczoną ilością funkcjonalności. Dla tych osób najbardziej liczą się niskie koszty, dlatego wybierają darmowe konto osobiste wyposażone w debetową kartę płatniczą razem z możliwością bezpłatnych wypłat z bankomatów w Polsce.

Z kolei inna grupa użytkowników poszukuje rachunku z dostępem do wielu instrumentów finansowych. Takie osoby głównie mają na względzie powiększanie swoich oszczędności. Dla nich najlepsze konto osobiste, to takie, które łączy zwykłe konto osobiste z rachunkiem maklerskim.

Kolejną ciekawą propozycją skierowaną głównie w stronę osób dużo podróżujących po świecie jest walutowe konto osobiste lub konto wyposażone dodatkowo w kartę wielowalutową z możliwością zakupu waluty w Internecie.

To tylko kilka przykładów na funkcjonalności jakie mogą dawać konta osobiste. Oferta jest bardzo obszerna i różnorodna, dlatego warto dokładnie sprecyzować własne preferencje i wybrać dla siebie najlepsze konto osobiste korzystając z internetowego rankingu kont osobistych przy tworzeniu, którego przeważnie bierze się pod uwagę takie czynniki jak np.: oprocentowanie konta, koszty przelewów, koszty prowadzenia rachunku, opłaty za kartę czy opłaty za wypłaty z bankomatów.

Konto osobiste ranking – czym jest?

Zamieszczone w Internecie zestawienia aktualnych ofert firmowych lub osobistych kont bankowych z różnych banków, to właśnie ranking kont osobistych, który przeważnie ma postać listy z wyszczególnionymi kontami bankowymi pochodzącymi z różnych banków. Taka lista jest cały czas na bieżąco aktualizowana, co oznacza, że klient ma nieprzerwanie dostęp do najbardziej aktualnych ofert. Każde konto osobiste umieszczone w rankingu jest dokładnie opisane. Pod uwagę brane są wszystkie opłaty związane z rachunkiem, a także dostępne funkcjonalności oraz promocje i inne elementy. Z reguły ranking jest prosty w obsłudze. Umożliwia porównanie ofert z różnych instytucji za pomocą tylko jednej strony. Rankingi tworzone są po to, aby dostarczyć jak najwięcej informacji o produktach bankowych jak największej liczbie osób zainteresowanych założeniem konta osobistego i mają im pomóc w dokonaniu jak najlepszego wyboru. Idealny przykładem jednego z nich jest choćby zestawienie serwisu Finhack: https://finhack.pl/ranking-kont-osobistych/.

Sposób korzystania z rankingu kont osobistych

Stworzony ranking kont osobistych jest niezwykle prosty w obsłudze. W celu poznania oferty wystarczy wejść w informacje o rachunku, zapoznać się z nimi i porównać z tymi z innych banków. Dla porównania najlepiej pobrać dane z kilku instytucji posiadających oferty najbliższe wymaganiom. Dopiero wtedy użytkownik będzie mógł wybrać najlepsze konto osobiste z największą ilością korzyści.

Zalety rankingów

Niewątpliwą zaletą wszelkich rankingów jest fakt, że są one dostępne przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i to z każdego miejsca posiadającego stały dostęp do Internetu. Wielkim plusem jest też możliwość porównania wielu ofert znajdujących się w jednym miejscu. Pozwala to zaoszczędzić czas poświęcony na samodzielne przeszukiwanie Internetu w poszukiwaniu korzystnej i najbardziej odpowiedniej oferty. Rankingi udostępniają też informacje o aktualnych promocjach dostępnych w ramach danej oferty. Dzięki porównywarce rachunków osobistych możliwe jest wybranie i założenie w prosty oraz szybki sposób najlepszego konta osobistego spełniającego wymagania klienta i będącego najbliżej jego preferencji wyposażonego w odpowiednie funkcjonalności.

Tworzenie i zarządzanie sklepem internetowym – Pretashop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com