Radca prawny w firmie – na pełen etat czy na umowie o dzieło?

Każda firma, bez względu na branżę czy wielkość, od czasu do czasu potrzebuje profesjonalnego wsparcia prawnego. Właściciele firm często zastanawiają się więc, czy zatrudnić prawnika na etacie, czy może korzystać z jego usług sporadycznie, zatrudniając na umowę o dzieło lub na innych bardziej luźnych zasadach? Odpowiedź na pytanie powinna być poprzedzona dokładnymi przemyśleniami oraz odpowiedzią na pytanie, jak często korzystać będziemy z usług radcy prawnego.

W niektórych branżach usługi radcy prawnego są nieodzowne, gdyż niemal codziennie pojawiają się różne zagadnienia prawne, z którymi trzeba się zmierzyć w trakcie prowadzenia działalności. Wiele branż jest bowiem mocno obwarowanych różnymi przepisami i właściciele firm często gubią się w gąszczu zmieniających się przepisów lub nie wiedzą, jak niektóre przepisy prawa intepretować w kontekście ich własnej działalności. Wtedy warto mieć pod ręką doświadczonego prawnika, który pomoże szybko rozwiać wątpliwości i będzie służyć wsparciem nie tylko doradczym, a le w razie czego także w sądzie. Na http://radcaprawny-trojmiasto.pl/ można znaleźć profesjonalne usługi prawnicze, skierowane nie tylko do klientów indywidualnych, ale również biznesowych. Każdy właściciel firmy znajdzie więc tu wsparcie dla siebie.

Etat lub różne formy współpracy

Właściciele dużych przedsiębiorstw, którym zależy na tym, by pod względem przepisów prawa ich firma funkcjonowała bez zarzutu, mogą sobie pozwolić na zatrudnienie radcy prawnego na etacie. Jest to dobre rozwiązanie, ale jedynie dla naprawdę dobrze prosperujących firm. Dobry, wykwalifikowany radca prawny z pewnością ma bowiem bardzo wysokie stawki, z których nie zejdzie podczas negocjowania umowy o pracę. Mniejsze firmy mogą natomiast skorzystać z różnych firm współpracy z prawnikami. Mogą zatrudnić ich na umowę o dzieło, jeśli potrzebne jest poprowadzenie konkretnej sprawy lub zajęcie się danym zagadnieniem. Najczęściej jednak prawnicy wystawiają faktury za swoje usługi. To dobre rozwiązanie dla firm, gdyż generuje najmniejsze koszty prowadzenia działalności.

Znajdź specjalistę w konkretnej dziedzinie prawa

Aby mieć pewność, że wszystkie kwestie prawne są realizowane odpowiednio, warto odrobinę czasu poświęcić na znalezienie dobrego i doświadczonego prawnika. Najlepiej, aby był to specjalista, który ma doświadczenie w tej dziedzinie prawa, która nas interesuje. Nie sprawdzi się bowiem nawet najlepszy radca prawy, jeśli potrzebujemy fachowca od prawa handlowego czy funkcjonowania spółek, a radca specjalizuje się w rozwodach czy w prawie cywilnym.

Poszukiwania dobrego prawnika warto rozpocząć od ludzi z polecenia, takich, którzy są znani w danym otoczeniu biznesowym i cieszą się dużym zaufaniem oraz renomą wśród klientów, którzy już korzystali z ich usług. Nigdy natomiast nie warto kierować się ceną usług prawnych – jak wiadomo, jakość w tej materii musi kosztować i warto zapłacić więcej, ale mieć pewność, że firmowymi zagadnieniami prawnymi zajmuje się doświadczony profesjonalista.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com