Puk, Puk, To ja, Brexit

Brexit zbliża się wielkimi krokami. Anglia wyjdzie poza unię celną i strefę wolnego rynku UE. Chce sama ustalać zasady prowadzenia działalności na swoim terytorium. Polscy przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na założenie spółki LTD. Takie rozwiązanie ma wiele zalet.

Brexit-potencjalne zagrożenia dla firm zakładanych w Anglii

Brexit może być poważnym zagrożeniem dla wszystkich państw UE, również dla Polski. Może uderzyć w eksporterów żywności do Wielkiej Brytanii. Ponadto może mieć duży wpływ na sektor transportu. Należy się również spodziewać nowej polityki migracyjnej. Warto jednak pamiętać, że obejmie osoby, dopiero planujące przyjazd do Anglii. Polacy mieszkający już w Zjednoczonym Królestwie, nie muszą się bać o swoje prawa. Dlatego wiele osób zastanawia się jak założyć firmę w Anglii.

Warto jeszcze wspomnieć o dwóch zagrożeniach związanych z Brexitem. Być może konieczne będzie znalezienie innego rynku eksportu. Ponadto istnieje większe ryzyko konkurencji ze strony Zjednoczonego Królestwa na rynkach państw trzecich. Brexit to nie tylko zagrożenia. To również szansa dla polskich przedsiębiorców. Kraje UE będą musiały poszukać innych dostawców. Ich wybór może paść na Polskę.

Zakładanie firmy w Anglii

Jeśli chcesz założyć firmę Anglii, możesz skorzystać z pomocy profesjonalnej kancelarii. Pomoże Ci w wypełnieniu wszystkich formalności. Dzięki temu proces zakładania własnej działalności będzie znacznie prostszy i mniej stresujący. Jeśli nie wiesz jak założyć firmę w Anglii, możesz umówić się na pierwsze niezobowiązujące spotkanie z pracownikiem kancelarii.

Założenie spółki LTD jest chętnie wybieraną opcją przez polskich przedsiębiorców. Ochrona podatkowa jest jedną z wielu zalet. Mogą korzystać z różnych ulg podatkowych. Wielka Brytania oferuje prosty, stabilny i bezpieczny system podatkowy. Warto też wspomnieć o korzystnej umowie między Polską a Wielką Brytanią. Dzięki niej polscy przedsiębiorcy mogą uniknąć podwójnego opodatkowania.

Jeśli jesteś freelancerem, np. bloggerem, coachem, programistą, czy fotografem, spółka LTD może być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Dlatego poproś eksperta o radę jak założyć firmę w Anglii. Za dodatkową opłatą możesz skorzystać z usług wirtualnego biura.

Obsługa i ochrona majątku

Spółka LTD jest odpowiednikiem polskiej spółki z o.o. Ochrona podatkowa jest ważną zaletą dla przedsiębiorców, którzy planują założyć firmę w Wielkiej Brytanii. Taka forma działalności to ochrona majątku firmy. Ze spółką LTD związana jest ochrona podatkowa VAT. Istnieje tylko pewien warunek. Działalność musisz prowadzić poza Wielką Brytanią i UE.

Jakie usługi proponuje kancelaria?

Profesjonalna kancelaria oferuje pomoc prawną i księgową na najwyższym poziomie. Zwróćmy uwagę na to, czy posiada odpowiednie certyfikaty i uprawnienia. Założenie spółki LTD może sprawić pewne trudności początkującym przedsiębiorcom. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów. Wszystkie sprawy związane z założeniem i prowadzeniem działalności, możesz załatwić w jednym miejscu. Dysponują praktyczną wiedzą. Od lat działają na polsko-brytyjskim rynku.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com