Przymierzasz się do otwarcia własnego sklepu z odzieżą? Oto 4 kroki, które musisz wykonać

Z początkiem prowadzenia własnej działalności zawsze wiąże się ekscytacja, masa pomysłów i dużo zapału do działania. Start własnego biznesu to również wiele spraw do załatwienia. Poniżej krótki poradnik, który ułatwi Ci rozeznanie się w czynnościach, które musisz wykonać, aby Twój sklep z odzieżą zaczął funkcjonować.

Po pierwsze: wybrać formę prowadzenia działalności

W ostatnich latach ogromna część handlu przeniosła się do internetu. I nie ma w tym niczego zadziwiającego, wziąwszy pod uwagę, że zarówno sprzedaż, jak i zakupy online są bardzo wygodne i przyjemne. Jeżeli chcesz docierać do klientek i klientów z całej Polski, a może nawet do odbiorców z zagranicy, zdecyduj się na sklep internetowy. Przemyśl, która z platform zakupowych najbardziej Ci odpowiada i zleć przygotowanie sklepu specjaliście. Zadbaj również o przygotowanie logotypu swojej marki. Będzie się on pojawiać na elementach takich jak wszywki, metki, paragony, a także na stronie internetowej, musi być więc rozpoznawalny i łatwo zapadający w pamięć.

Po drugie: zakupić towar do dalszej odsprzedaży

Aby zacząć handel na dobre, trzeba mieć najpierw czym handlować. Dlatego też warto nawiązać współpracę z odpowiednim podmiotem. Z uwagi na dużą dostępność towarów oraz korzystne ceny najlepsza będzie w tym przypadku hurtownia odzieży.

Po trzecie: nawiązać współpracę z księgową lub biurem rachunkowym

Hurtownia odzieży włoskiej, która będzie dostarczać towaru, to jednak nie wszystko. Prowadzenie biznesu jest znacznie prostsze, gdy sprawami rozliczeniowymi i podatkowymi zajmuje się specjalista. On trzyma rękę na pulsie, jest na bieżąco ze zmianami zachodzącymi w przepisach, prowadzi podatkową Księgę Przychodów i Rozchodów, wylicza podatek VAT do zapłaty oraz wszelkie inne formalności.

Po czwarte: zadbać o sprawy marketingowe

Jak powiedział kiedyś Stuart Henderson, prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku – nikt, poza nami, nie wie, co robimy. W tym zdaniu jest wiele prawdy. Aby nie popełniać błędu z przykładu, należy zadbać o promocję marki. Dobrym do tego miejscem są zarówno portale społecznościowe, jak również reklama Google AdSense. Wsparciem w dotarciu do odbiorców potencjalnie zainteresowanych zakupem odzieży mogą być również grupy sprzedażowe na Facebooku oraz własny fanpage. Prowadzenie interesującej komunikacji z fanami oraz szybkie odpowiadanie na ich pytania pozwalają zbudować relację, która może przełożyć się na większe zyski i pozyskanie nowych klientów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com