Przykłady jawnej reklamy internetowej

Marketing internetowy jest potęgą, bez której nie obejdzie się obecnie w zasadzie żadna firma. Istnieje wiele rodzajów reklamy w sieci, a każda z nich ma swoje zalety i wady, niemniej jednak tym, co je łączy są stosunkowo niskie koszty oraz możliwość dotarcia do ogromnej liczby odbiorców w tym samym czasie. Jedną z form takiej promocji jest reklama jawna, której dotyczyć będzie ten artykuł.

Reklama internetowa jawna ma to do siebie, że odbiorca jest w stanie rozpoznać ją jako przekaz reklamowy bez większego problemu. Przykładem mogą być chociażby linki sponsorowane, czyi po prostu Google AdWords. Dzięki temu rozwiązaniu dana strona pojawia się w wynikach wyszukiwania pod konkretnymi frazami, a dodatkowo można wybrać, w jakie dni i godziny ma być ona pokazywana. Forma ta umożliwia bardzo szybkie dotarcie do potencjalnego klienta poprzez pewne razy, co oznacza większy zasięg i tym samym lepsze rezultaty. Zaletą jest również większa kontrola nad kosztami, które sami ustalamy w zależności od liczby kliknięć w witrynę.

Kup wyświetlenia, lajki i komentarze Inna metodą reklamy jawnej są artykuły sponsorowane, które umieszcza się na jak najbardziej poczytnych stronach, by zwiększyć zasięg naszej witryny. Treść artykułu musi być interesująca i zawierająca możliwie dużo informacji o promowanym produkcie, ale nie może być nachalna, dlatego najlepiej, by zajęła się nim osoba doświadczona w pisaniu. Niezaprzeczalnym plusem tej metody jest budowanie świadomości produktu u odbiorcy, ale należy pamiętać, iż zadowalające efekty przyniesie często dopiero seria artykułów sponsorowanych.

Warto wspomnieć też o innej formie jawnej reklamy internetowej, jaką jest baner reklamowy. Może być on emitowany poprzez sieć reklamową Google lub na konkretnych stronach, które oferują emisję takowych banerów. W tej formie możliwe jest wybranie grupy docelowej odbiorców na przykład na podstawie wieku, lokalizacji czy zainteresowań (przy uwzględnieniu najczęstszych wyszukiwani internauty), dzięki czemu promowana oferta będzie wyświetlać się tylko wybranym, określonym przez sieć reklamową osobom. Promocji naszego produktu można dokonać również za pomocą platformy YouTube, która daje ogromne możliwości dotarcia do dużego grona odbiorców, szczególnie tych młodych. Poza tym film jest w stanie silnie oddziaływać na ludzką podświadomość.

Bardziej tradycyjnym sposobem na zareklamowanie swojego produktu jest mailing, czyli rozsyłanie specjalnej wiadomości e-mail do wybranych odbiorców. Warto tu przywołać przykład tzw. newslettera, za sprawą którego osoby subskrybujące na bieżąco dostają informacje o nowościach i promocjach. Ta forma reklamy, mimo iż trudna do przeoczenia dla klienta, bywa niestety często uznawana za spam.

Ciekawym rozwiązaniem jest też Facebook Ads, czyli reklama w social mediach. Możliwe jest tu określenie grupy docelowej na podstawie wielu kryteriów. Musimy pamiętać, iż obecność w mediach społecznościowych jest aktualnie wręcz obowiązkowa, by utrzymywać kontakt z potencjalnym klientem i nawiązywać z nim więź.

Tekst przy współpracy z agencją carted.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com