Przygotuj się na wakacje – pranie walizek i plecaków

Wszyscy rozsądni turyści i urlopowicze zawsze rozważają najlepsze sposoby czyszczenia i konserwacji walizek, plecaków, butelek z wodą, butów turystycznych i nie tylko. Myślą o tym zarówno po powrocie z wycieczki, jak i celem odświeżenia przed kolejną podróżą.

Jest jeszcze trochę czasu do urlopu. Być może teraz w Twoim domu nadszedł czas na wiosenne porządki. Wyczyściłeś łazienkę, sprawdziłeś piec i przemeblowałeś swój salon. To może być po prostu idealny moment, aby zająć się tą szafą, lub częścią garażu, w której przechowujesz sprzęt podróżny i przygodowy.

Skontaktowaliśmy się z ekspertami oferującymi profesjonalne pranie walizek i plecaków , aby dowiedzieć się, jak najlepiej czyścić, konserwować i przechowywać zwykły sprzęt podróżny, abyś był gotowy, gdy świat ponownie otworzy się na przygodę.

Jak wyczyścić walizkę?

Twój najbardziej zaufany towarzysz podróży zasługuje na dokładne posprzątanie po każdej podróży. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem tych w twardej skorupie, czy raczej preferujesz w miękkiej – zacznij od wnętrza. Opróżnij walizkę z wszelkich śmieci, nawet otwierając wszystkie kieszenie i potrząsając nią do góry nogami.

Nasz specjalista zauważa, iż podczas czyszczenia walizki w domu często pomija się wnętrze i kieszenie. Zaleca odkurzanie tych mniejszych przestrzeni i zakamarków, zwłaszcza jeśli byłeś w piaszczystych miejscach.

Następnie nałóż środek czyszczący, taki jak środek do czyszczenia tkanin na zabrudzone lub poplamione obszary podszewki i wytrzyj do czysta wilgotną szmatką. Jeśli używasz domowego środka czyszczącego, każdy ekspery zaleca najpierw przetestowanie go na małym, niepozornym obszarze, aby upewnić się, że nie uszkodzi on materiału, który próbujesz wyczyścić.

Jeśli podszewka Twojej torby ma plastikowe kieszenie, wytrzyj je delikatnym mydłem i wodą, a następnie wytrzyj do czysta. Tak samo postępuj z plecakiem.

Następnie przechodzimy na zewnątrz. Zacznij od usunięcia wszelkich naklejek lub metek zabezpieczających i zetrzyj nadmiar brudu z powierzchni. Jeśli czyścisz walizkę z tkaniny, sucha szmatka, szczotka lub gąbka powinny załatwić sprawę, a w przypadku bagaży twardych należy użyć wilgotnej szmatki. Następnie spryskaj odpowiedni środek czyszczący. Możesz użyć tego samego środka do czyszczenia tkanin, którego użyłeś do czyszczenia wnętrza kufrów z miękkimi bokami, a firmy bagażowe sprzedają środek do czyszczenia twardych skorup – jeśli chcesz też możesz się tym zainteresować. W mgnieniu oka możesz użyć łagodnych domowych środków czyszczących do obu z nich. Jeśli twoja torba jest skórzana, użyj środka do czyszczenia skóry i odżywki, aby uniknąć jej wysuszenia. Delikatnie wetrzyj środek czyszczący w dotknięte obszary i miejsca, które mogły zebrać więcej brudu. Po minucie lub dwóch wytrzyj całość do czysta i wysusz na powietrzu.

Jeśli do podróży jeszcze masz trochę czasu – przechowuj torbę w pokrowcu (jeśli go masz) i przechowuj ją w miejscu, które nie jest zbyt gorące ani nadmiernie zimne.

Polecamy:
Wybieramy bramę do garażu wolnostojącego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com