Przygotowywanie pozwu o zasądzenie alimentów

Narodziny dziecka to jedna z najwspanialszych rzeczy, które mogą przydarzyć się parze. Partnerzy muszą wówczas stać się bardziej odpowiedzialni, gdyż nie odpowiadają już tylko za siebie lecz także, że małą istotę. Do obowiązków rodzicieli należy ochrona dziecka, a także dbanie o to, aby mogło się prawidłowo rozwijać i kształcić. Ważne jest także okazywanie uczuć, by dziecko mogło nauczyć się prawidłowego wzorca rodziny oraz kontaktów międzyludzkich.

W wielu przypadkach zdarza się niestety, że rodzice po pewnym czasie od narodzin dziecka nie są w stanie dojść do porozumienia. Występują również sytuacje, w których ojcowie uchylają się od obowiązku wychowania dziecka i nie uznają ojcostwa. Niczego nieświadome dziecko cierpi na tym, gdyż samotnie wychowujący rodzic nie jest w stanie zaspokoić jego wszystkich potrzeb. Wychowanie dziecka wiąże się z dużymi kosztami, a jeden rodzic nie jest w stanie jednocześnie pracować i zajmować się małym potomkiem. Wówczas najlepiej skorzystać z porad dobrego prawnika w Wałbrzychu. Pomoc prawna da obraz możliwości i rozwiązań wyjścia z tak trudnej sytuacji. Dodatkowo rodzic może liczyć na wsparcie zarówno merytoryczne, jak i psychiczne.

Kancelaria prawna w Wałbrzychu w swojej ofercie posiada następujące usługi:

  • przygotowywanie pozwów o zasądzenie alimentów
  • reprezentowanie strony na rozprawach sądowych
  • sporządzanie wniosków
  • doradztwo z zakresu opieki rodzicielskiej i alimentów
  • egzekwowanie należności wynikających z obowiązku łożenia na dziecko

Alimenty są przyznawane w momencie gdy jeden z rodziców jest zmuszony samotnie wychowywać dziecko lecz także w momencie rozpadu związku małżeńskiego dla jednego z małżonków (powód: brak środków na życie). Wówczas gdy alimenty są już przyznane partner zmuszony jest uiszczać zasądzoną kwotę w formie comiesięcznych rat aż do uzyskania przez dziecko wieku pełnoletniego. Niejednokrotnie okazuje się, że pierwotnie ustalona kwota jest niewystarczająca. W takiej sytuacji korzystając z usług radcy prawnego Wałbrzych można ubiegać się o zwiększenie alimentów. Jest to rozwiązanie obustronne. Osoba upoważniona do zapłaty świadczenia może wnieść o zmniejszenie kwoty z powodu zbyt dużego obciążania jego majątku. Ważne jest aby prawnik Wałbrzych informował partnerów o ich obowiązkach i prawach. Nie każda kobieta zdaję sobie sprawę, że środki na utrzymanie są jej należne także podczas prowadzenia ciąży, w przypadku gdy partner ją opuścił. Korzystanie z wiedzy profesjonalistów jest rozwiązaniem, które może pomóc uniknąć przykrych konsekwencji bądź ułatwić przetrwanie ciężkich sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com