Przygotowania do ślubu

Organizacja najważniejszego dnia w życiu to dla Państwa Młodych niełatwe zadanie. Jest kilka kwestii, o które warto zadbać już kilka miesięcy przed ślubem, aby kilka tygodni przed ceremonią niepotrzebnie się nie stresować.

Kluczową kwestią na ślubach i weselach jest oczywiście muzyka. Niezależnie, czy naszym wyborem jest kilkuosobowa orkiestra czy DJ, trzeba mieć świadomość, że tego typu usługi zazwyczaj rezerwowane są już minimum pół roku do przodu (szczególnie najlepsze kapele, a przecież chcielibyśmy, aby na naszym weselu zagrała właśnie taka). Często pary, chcąc mieć pewność podjętej decyzji, wybierają się na koncerty lub wesela prowadzone przez obiekty zainteresowań, aby poznać próbkę ich umiejętności.

Dobry DJ czy zespół powinien charakteryzować się nie tylko dobrym głosem czy znajomością sprzętu, ale również podstawowymi zasadami sztuki konferansjerskiej.
Sala to aspekt, o który koniecznie należy zadbać w pierwszej kolejności. W końcu to właśnie ona jest miejscem całonocnej zabawy i tłem dla klimatu najważniejszego dnia w naszym życiu. Oczywiście, że liczy się miłość i nic się nie stanie, jeżeli wesele nie odbędzie się w pięciogwiazdkowym hotelu. Warto jednak, aby pomieszczenie spełniało chociaż podstawowe standardy, by goście czuli się tam swobodnie. Tutaj również obowiązuje zasada – im wcześniej, tym lepiej.

Każda panna młoda chce tego szczególnego dnia prezentować się najpiękniej. W związku z tym już długo przed zaślubinami szuka odpowiedniej sukni dla siebie. Istnieje wiele salonów, oferujących suknie ślubne (zob. FULARA&ŻYWCZYK) w przeróżnych fasonach i przedziałach cenowych. Do kupienia czy wypożyczenia są zarówno proste, jak i iście królewskie kreacje pełne koronek i cekinów. Każda panna młoda z pewnością znajdzie coś dla siebie. Dla pań, które mają konkretną wizję lub problem ze znalezieniem idealnego rozmiaru, ciekawym pomysłem mogą okazać się projekty sukienek ślubnych stworzone specjalnie pod daną klientkę oraz szyte na miarę. Takie rozwiązanie może okazać się nieco bardziej kosztowne, jednak efekt będzie powalający.

Poza tym bardzo popularne jest również w tej chwili odsprzedawanie sukien ślubnych, aby posłużyły komuś innemu. Inwestycja może się więc choć częściowo zwrócić. Państwo Młodzi, którzy nie chcą inwestować dużych pieniędzy w ubiór na jeden wieczór często decydują się również na wypożyczenie sukien i garniturów. To bardzo dobry pomysł zwłaszcza w przypadku pań – o ile Pan Młody po lekkiej modyfikacji może wystąpić w tym samym garniturze na innej imprezie, Pani Młoda raczej nie.

Przede wszystkim należy pamiętać, że chociaż to bardzo ważna ceremonia, jest to tylko jeden dzień. Dzień, po którym nadejdzie wiele wspólnych lat i nadmierne denerwowanie się, czy podwiązka będzie pasować do obrusa, może doprowadzić do szaleństwa. Z pewnością większość gości nawet nie zwróci uwagi na ilość potraw, dekorację czy temperaturę napojów. Przyjdą, aby wraz z Wami celebrować miłość i zawarcie małżeństwa i będą się bawić przy dźwiękach każdej muzyki, jaką im zagracie.

 

Polecamy:
Jak ubrać się na elegancki bankiet? Męskie stylizacje bankietowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com