Przy jakich pracach sprawdzi się koparka gąsienicowa?

Koparki są urządzeniami wykorzystywanymi na szeroką skalę w budownictwie do prac ziemnych. Dzięki nim można oddzielać urobek i przenosić go w wybrane miejsce. Koparki gąsienicowe są profesjonalnymi maszynami, które znajdują zastosowanie również w środowisku leśnym. Stanowią alternatywę dla klasycznych koparek kołowych. Dzięki gąsienicom poruszają się po wyjątkowo trudnym terenie, w tym po grząskich i nieutwardzonych drogach. 

Koparka gąsienicowa – czym się charakteryzuje?

Zastosowany w koparkach gąsienicowy układ bieżny pozwala na równomierne rozprowadzenie całkowitego ciężaru na powierzchnię jezdną. Zwiększona powierzchnia styku maszyny z podłożem zmniejsza nacisk punktowy, w konsekwencji czego poprawia przyczepność urządzenia do podłoża, nawet jeśli jest ono nierównomierne. Umożliwia to przeprowadzanie prac na wymagających terenach, w tym na powierzchni bagnistej i pustynnej. Prawdopodobieństwo wpadnięcia w poślizg zostało zminimalizowane do minimum. Również kąt obrotu łyżki jest większy niż w przypadku koparek kołowych. Pozwala to na zwiększenie zasięgu, a tym samym szybszą i bardziej efektywną pracę.

Dzięki odpowiedniemu mechanizmowi, z powodzeniem wykorzystywana jest w każdym z etapów przygotowywania gruntów inwestycyjnych. Koparka sprawdzi się w przypadku problematycznej nawierzchni, takiej jak błoto, piasek czy duże kamienie. Nie bez znaczenia pozostaje także szerokość łyżki. Modele posiadające gąsienicę charakteryzują się konstrukcją jednonaczyniową, a więc pracują w cyklu przerywanym polegającym na przenoszeniu urobku, opróżnianiu go i cyklicznym powrocie do pracy.

W przypadku jakich prac sprawdzi się koparka gąsienicowa?

Koparka gąsienicowa jest niezastąpioną maszyną na trudnej nawierzchni. Sprawdzi się wtedy, gdy inne maszyny są niewystarczające i grzęzną w terenie. Ten model koparki jest bardzo uniwersalny, dlatego znajduje zastosowanie nie tylko na budowie, ale także w środowisku leśnym. Wybrany model będzie istotnym wsparciem całej ekipy przy różnych pracach budowlanych.

Na rynku spotkać można duże koparki wykorzystywane w przypadku profesjonalnych inwestycji oraz mniejsze kompaktowe maszyny radzące sobie na niewielkim i mniej wymagającym terenie. Sprawnie i efektywnie nabierają urobek i przenoszą go w miejsce docelowe. Z ich pomocą można przygotować teren pod fundamenty oraz wydrążyć dół konstrukcyjny pod budowę zbiorników wodnych. Również części zamienne do maszyn budowlanych, w przypadku koparek gąsienicowych nie są wysokie. Dzięki temu to nie tylko efektywna, ale szybka w naprawie i wytrzymała maszyna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com