Przedmioty, które pomogą Ci zwiększyć świadomość marki

Napoje energetyczne z logo to całkiem sprytny sposób na to, aby zachęcić klienta do danej firmy. Po co jednak to robić? Nie wszyscy zdają sobie niestety sprawę, jak ważne jest to, aby dane przedsiębiorstwo dobrze kojarzyło się odbiorcom.

Jako przykład mogą posłużyć spory dotyczące testów na zwierzętach czy wykorzystywania pracowników w Azji. Sprawy niby ucichły, ale niesmak pozostał. Z tego właśnie za pomocą różnego rodzaju produktów, trzeba zwiększać świadomość marki.

Zabawki dla dzieci

Dorośli lubią energy drinki, a dzieci zabawki. Ciekawym sposobem, aby w pewien sposób wpisać się do wnętrza danej rodziny, jest działanie przy pomocy dzieci. Jeśli podarujemy mu samochodzik czy lalkę, to przez pewien czas będzie ona częścią dnia obojga z rodziców.

I w ten sposób trafimy do osób dorosłych, dla których nazwa naszej firmy stanie się czymś normalnym oraz oczywistym. Trzeba jednak pamiętać, aby w umiejętny sposób rozprowadzać je do klientów, aby bezpłodna para nie dostała w ramach promocji grzechotki.

Produkty spożywcze z logiem

Jedzenie łączy pokolenia oraz ludzi ogólnie. Rzadko kiedy można spotkać osobę, która nie lubiłaby jedzenia i uznawała tę małą przyjemność za smutną konieczność. Oczywiście, znajdą się takie osoby, ale w ramach promocji napoje energetyczne reklamowe sprawdzą się bez dwóch zdań. Można też posłużyć się innymi rzeczami, takimi jak ciastka, wody czy inne słodycze, ale im bardziej mało popularną rzecz wybierzemy, tym większa szansa, że na dłużej zostaniemy zapamiętani.

Logo wszędzie!

Promować trzeba się umieć, ponieważ wydawanie pieniędzy na niesprawdzone akcje nie ma sensu. Aby zwiększyć świadomość marki, powinno się w nieinwazyjny sposób otoczyć klienta. Bardzo często w ramach współprac, umów czy spłat kredytów, prowadzi się stałą korespondencje. Dobrze byłoby, aby na wszystkich rzeczach, które klient od nas dostaje, znajdowało się łatwe, ale przykuwające wzrok logo. Nie może to być coś mdłego, bo wtedy nawet energy drinki nie pomogą.

Teczki z nadrukiem firmy

Spotkamy się z klientem, podajemy mu dokumenty do przejrzenia, które spakowane są w… zwykłą, najtańszą, białą teczkę. Tak nie może być! Klient powinien czuć się dobrze i musimy o to zadbać. Warto zastąpić zwykłe rzeczy, takie jak właśnie kawałek tektury na dokumenty w coś, co będzie pracowało na nasze dobre imię.

Na takiej teczce nie musi znajdować się jedynie logo firmy, inne – przemyślane – elementy też są wskazane. Ciekawym rozwiązaniem na pewno okazałyby się produkty eco-friendly, ale o tym za moment.

Produkty ze współpracy z fundacjami/organizacjami

Ludzie lubią pomagać, a kiedy jeszcze nie muszą tego robić osobiście, jest wręcz wspaniale. Poprawia to samopoczucie, a więc generuje miłe bodźce. Kolejnym ciekawym sposobem na zwiększenie świadomości marki, jest angaż jej w różnego rodzaju akcje charytatywne. Przekazanie części przychody, który pod wpływem reklamy wzrośnie, jest dobrym sposobem na to, aby w głowach klientów nasza firma wydawała się idealna. Można to również rozszerzyć ogólnie o produkty, które coś znaczą. I nawet jeśli będą to napoje energetyczne, skutki również powinny być pozytywne.

Długopisy, ołówki, gumki

Śmiało można powiedzieć, że to klasyka gatunku. Oferuje je większość firm, więc czy one naprawdę mogą wpłynąć na świadomość marki? Niekoniecznie w dużym stopniu, ale po części powinno nam się udać wpełznąć do życia klienta. Z drugiej jednak strony, wiele osób oczekuje że podczas większych targów otrzyma jakiś prosty prezent. Szkoda byłoby tak niewielkim zgrzytem zaprzepaścić to, co wypracowała większa kampania.

Zdrowe produkty

Można klientowi podarować dżem. Poczuje się on wtedy pewnie odrobinę dziwnie, co jednak gdy będzie on pochodził z ekologicznych owoców, które przyrządzono według dawnej metody, która… No właśnie, zadbajmy o klienta! Jeśli chcemy być znani, dobrze byłoby, aby kojarzono nas tylko od dobrej strony. I tutaj pojawia się pewien problem, bo napoje energetyczne a zdrowie? Spokojnie, te produkty również znajdą odbiorców i co ważniejsze, nigdy nie próbujmy szufladkować klienta. Dajmy mu samemu wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com