Prowadzisz warsztat samochodowy? Sprawdź czy posiadasz najważniejsze narzędzia

Niezależnie od tego, czy odnawiasz starego Jeepa, czy też masz zupełnie nowe Audi. Bez względu na to czy masz profesjonalny warsztat samochodowy, czy do takiego aspirujesz i chcesz zrezygnować z usług mechanika w celu wykonania niektórych zadań i rozpocząć własną konserwację samochodu – szybko przekonasz się, że praca nad własnym samochodem oszczędza czas i pieniądze – a jeśli coś się zepsuje, będziesz mieć pewność siebie i wiedzę, jak to naprawić.

To powiedziawszy, nie możesz po prostu użyć podstawowego zestawu narzędzi do użytku w domowym garażu. Zestaw narzędzi mechanika samochodowego różni się od narzędzi do obróbki drewna i ogólnego narzędzia do majsterkowania, które być może już zgromadziłeś. Poniżej znajdziesz wszystkie podstawowe informacje, których potrzebujesz, aby rozpocząć kompletować swój warsztat samochodowy.

Zestaw nasadek

Zestaw nasadek jest prawdopodobnie narzędziem, którego będziesz potrzebować najbardziej do pracy przy samochodzie. Odpowiedni zestaw narzędzi dla mechaników będzie zawierał rozmiary standardowe i metryczne. W niektórych sytuacjach przydatne są również przedłużki i cienkościenne narzędzia. Postaw więc na zestaw, który jest w pełni funkcjonalny – a zawsze będziesz miał pod ręką to, czego potrzebujesz.

Zestaw kluczy i śrubokrętów

Zestaw kluczy to nieoceniony dodatek do każdej skrzynki narzędzi mechanicznych. Zestaw śrubokrętów jest tak samo przydatny w domu, jak w garażu, ale być może będziesz musiał rozszerzyć ten zestaw, który już masz skompletowany do tej pory. Zdobądź kompletny zestaw, który zawiera większą płaską głowicę, która może służyć jako małe narzędzie do podważania, oraz bardzo małe śrubokręty, wystarczająco delikatne do pracy elektronicznej. To może się bardzo przydać do pracy w samochodowym warsztacie.

Szczypce i przecinaki drutowe szczypce

Istnieje mnóstwo projektów elektrycznych, które można wykonać w pojeździe, takich jak instalacja radioodtwarzacza stereo, głośników lub okablowanie nowych reflektorów. Aby to osiągnąć, będziesz potrzebować szczypiec o różnych rozmiarach, a także przecinaków do drutu i ściągaczy izolacji. Sklepy z narzędziami takie jak Pronar – narzędzia profesjonalne oferują pełną gamę narzędzi ręcznych do wykonania tego rodzaju pracy.

Klucz dynamometryczny

Początkujący mechanicy często przeoczają ustawianie nakrętek na odpowiedni moment obrotowy. Zbyt mocne dokręcenie nakrętki może spowodować zerwanie śruby, a także znacznie utrudnić jej usunięcie w razie potrzeby. Użyj klucza dynamometrycznego typu zatrzaskowego, aby upewnić się, że dokręcasz zgodnie z właściwymi specyfikacjami. Aby wyregulować moment obrotowy, wystarczy obrócić dolną rękojeść i wyrównać jej górną część z określonym momentem, który jest nadrukowany na narzędziu. Dokręć, aż usłyszysz dwa kliknięcia i gotowe. Nigdy nie używaj klucza dynamometrycznego do odkręcania nakrętek, zamiast tego użyj klucza udarowego lub drążka młoteczkowego – w przeciwnym razie ryzykujesz zmianę ustawień klucza dynamometrycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com