Prowadzisz gospodarstwo rolne? Radzimy jakie wykupić ubezpieczenie

Działalność rolnicza to specyficzna forma prowadzenia działalności, w której wiele zależy od przypadku i przede wszystkim od pogody. Rolnicy nigdy nie mają pewności, czy ich dobrze prowadzone uprawy nie zostaną zniszczone przez kiepskie warunki pogodowe. Praktycznie co roku możemy usłyszeć o stratach rolniczych w uprawach z powodu suszy, powodzi oraz innych klęsk żywiołowych. Niestety, nadal niewielu rolników decyduje się na wykupienie umowy ubezpieczeniowej.

Większość rolników nie kupuje ubezpieczenia, gdyż uważają, że jest to zbyt droga inwestycja i po prostu nie stać ich na to. Tymczasem taka ochrona to dobre rozwiązanie w sytuacji różnych szkód, jakie pojawiają się praktycznie co roku. Warto też pomyśleć o ochronie mienia ruchomego. Wielu rolników boryka się z częstymi kradzieżami sprzętu rolniczego, który jest dosyć drogi, a jednocześnie niezbędny do wykonywania pracy na polu czy w obejściu. Bez maszyn rolniczych trudno sobie wyobrazić jakiekolwiek działania w gospodarstwie rolnym. Warto więc je właściwie ubezpieczyć.

Dobra polisa dla rolników

W ofercie firm ubezpieczeniowych można znaleźć specjalne oferty skierowane właśnie dla rolników. Więcej informacji na temat dobrych ubezpieczeń znajdziemy na http://porownywarka-ubezpieczen.pl/mienie-ruchome-czym-jest-i-jak-je-ubezpieczyc/. Zanim podpiszemy umowę ubezpieczeniową, warto bardzo dobrze rozejrzeć się po gospodarstwie, zrobić listę wszystkich drogich urządzeń i sprzętów, Ciągniki, kombajny oraz maszyny i urządzenia rolnicze nierzadko warte są po kilkaset tysięcy złotych za sztukę. Ich utrata, jeśli nie są ubezpieczone, może być gwoździem do trumny funkcjonowania nawet bardzo dobrze sytuowanego rolnika. Polisa ubezpieczeniowa jest niezbędna, jeśli rolnik chce mieć pewność, że jest dobrze chroniony i nie musi się obawiać ani kradzieży, ani kiepskich warunków pogodowych. Choć koszty polisy nie są małe, warto potraktować je jako długoterminową inwestycje. Rolnicy muszą patrzeć perspektywicznie i zdawać sobie sprawę z tego, że bez ochrony ubezpieczeniowej ich straty będą naprawdę potężne.

Jak szukać ubezpieczyciela?

Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy z konkretną firmą ubezpieczeniową, dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z ofertą różnych ubezpieczycieli, jacy działają na naszym rynku. Najlepiej jest sprawdzać oferty dobrych, znanych i renomowanych firm, które cieszą się pozytywną opinią na rynku. Dobrze jest również przeglądać rankingi ubezpieczeń, porównywarki polis i inne formy sprawdzania aktualnych ofert. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo czasu, gdyż można w jednym miejscu sprawdzić sobie parametry kilku czy kilkunastu różnych polis. Pamiętajmy, by przy wyborze oferty nie kierować się wyłącznie kosztem polisy. Te najtańsze są bowiem w rzeczywistości także najsłabsze pod względem ochrony ubezpieczeniowej. Wiele mają w umowach punktów informujących o tym, kiedy polisa nie ma racji bytu i nie chroni. Im bardziej pełna i kompleksowa umowa, tym większa pewność, że w razie jakichkolwiek negatywnych zdarzeń losowych firma ubezpieczeniowa nie będzie robiła żadnych problemów w trakcie zgłaszania szkody i wypłacania należnego odszkodowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com