Prowadzenie firmy 2022 – na co zwrócić uwagę?

Pozycjonowanie stron Internetowych

Nowy rok 2022 to szereg różnego rodzaju zmian dla przedsiębiorców. Aby być w zgodzie z obowiązującymi regulacjami prawnymi warto dostosować zarządzanie firmą do wprowadzanych nowelizacji. Kluczowe jest więc rozejrzenie się za narzędziem, które pozwoli chociażby bezpiecznie przygotować dokumenty w firmie. Jak wygląda fakturowanie w 2022 roku? Wyjaśniamy na co zwrócić uwagę.

Bezpieczeństwo wprowadzanych danych

Fakturowanie 2022 powinno być przede wszystkim bezpieczne. Żadna firma nie chce utracić bazy swoich klientów czy wystawionych już dokumentów. W przypadku nagłej utraty komputera (jego zniszczenia czy kradzieży) przedsiębiorca może poczuć, że cała praca włożona w przygotowanie dokumentów sprzedaży czy zbudowania listy osób, z którymi warto przeprowadzać transakcje przepadła. Szczególnie utrata listy kontrahentów może być odczuwalna, gdy przedsiębiorca chciałby ponownie nawiązać kontakt i przeprowadzić wartościową transakcję. Aby móc skutecznie chronić swoje dane warto wyposażyć firmę w program do fakturowania, który zadba o bezpieczeństwo wprowadzanych informacji. Ciekawe rozwiązanie oferuje firma Mega-Tech. W programie magazynowym Faktura Small Business Handel istnieje możliwość uruchomienia usługi eArchiwum: https://www.mega-tech.com.pl/earchiwum-zdalna-kopia-bezpieczenstwa/. To możliwość zrobienia zdalnych kopii bezpieczeństwa i powrotu do cennych informacji gromadzonych w programie, w przypadku, gdy będzie miała miejsce jakaś awaria.

Faktury, JPK, kody GTU, Split Payment, czyli fakturowanie zgodnie z przepisami prawa

Wystawianie faktur to nie tylko obowiązek wygenerowania dokumentu z podstawowymi informacjami takimi jak: dane nabywcy, dane odbiorcy, przedmiot transakcji, jego ilość czy cena. Fakturując trzeba mieć na uwadze, aby przygotować dokumenty w zgodzie ze wszystkimi wprowadzanymi na bieżąco regulacjami. Przedsiębiorca nie może zapomnieć więc o kodach GTU, konieczności oznaczenia procedur JPK czy wystawienia faktury w oparciu o mechanizm podzielonej płatności, czyli tzw. Split Payment. Narzędzie, którym wystawiane są dokumenty powinno być przygotowane na wprowadzane zmiany i ciągle aktualizowane, aby przedsiębiorca mógł bez problemu skorzystać z opcji, której potrzebuje. Faktura Small Business Handel to program gotowy na rok 2022. Mali i średni przedsiębiorcy mogą z łatwością stworzyć potrzebne dokumenty i zastosować wszystkie przygotowane do tego funkcjonalności. Oprogramowanie jest intuicyjne, przez co jego nauka jest szybka co znacząco upraszcza pracę w firmie.

Funkcje przyśpieszające wystawianie dokumentów

Program do generowania faktur powinien oprócz swojej prostoty i bezpieczeństwa cechować się opcjami, które pozwolą przygotować dokumenty szybko. Przydatnymi funkcjonalnościami, które oferuje program do wystawiania faktur, dokumentów kasowych i magazynowych Faktura Small Business Handel jest chociażby wystawianie faktur w obcych walutach i językach. Takie możliwości pozwalają przygotować dokumenty bez korzystania z translatora czy szukania poza programem aktualnego kursu waluty (kurs pobierany jest przez program z NBP). Dodatkowo oprogramowanie oferuje wystawianie i wysyłkę do klientów e-mailem faktur cyklicznych, generowanie plików JPK czy oznaczanie faktur znacznikami, dzięki czemu odnalezienie w przyszłości faktur od danego kontrahenta trwa sekundę. Personalizując opcję w programie można dodać logo i pieczątkę, dzięki czemu na każdym dokumencie będą one widoczne od razu (nie ma potrzebny każdorazowej dodatkowej edycji pliku w tym zakresie).

Chcąc przygotować się na fakturowanie 2022 i prowadzenie firmy zgodnie z przepisami warto całkowicie za darmo przetestować program, który oferuje Mega-Tech. Przedsiębiorca może dobrze poznać wszystkie funkcjonalności i sprawdzić program w swojej działalności. To dobre rozwiązanie szczególnie gdy nowe zmiany prawne wymuszają poszukiwanie nowych, przydatnych narzędzi, które pozwolą prowadzić firmę w zgodzie z wprowadzanymi regulacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com