W jaki sposób program ERP może zrewolucjonizować zarządzanie w Twojej firmie?

Oprogramowanie do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ang. ERP – Enterprise Planning System) to zestaw usług, mających na celu usprawnienie codziennej pracy. Efekt ten zostaje osiągnięty poprzez automatyzowanie części procesów w obrębie całej organizacji. Należy pamiętać, że odpowiednio skonfigurowany program ERP może zrewolucjonizować działania projektowe nie tylko w dużych korporacjach. Mechanizmy planowania mogą okazać się nieocenione w każdej firmie, trudniącej się działaniem w obrębie handlu, usług czy dystrybucji.

Dział kadr

Organizacja i automatyzacja pracy działu kadr to fundamentalne zadanie aplikacji zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Ułatwia on utrzymanie porządku w przeprowadzanych procesach np. rekrutacji i rozwoju pracowników i w dużym wymiarze sprawia, że nie wymagają one ręcznej obsługi, czy pilnowania zadań oraz terminów. Program ERP przyda się nie tylko pracownikom działu HR. Jego funkcjonalności z pewnością okażą się użyteczne przy zarządzania umowami, monitoringu czasu pracy czy planowaniu szkoleń, rozmów feedbackowych itp.

Dział finansów

Jednym z najważniejszych zadań, stawianych przed systemem planowania zasobów przedsiębiorstwa, jest kompleksowe prowadzenie ewidencji księgowej i tworzenie rozliczeń finansowych. Tworzone w ten sposób księgi rachunkowe spełniają wymogi wszystkich wiodących rozporządzeń oraz ustaw. Program ERP nadzoruje aktualny stan zobowiązań względem kontrahentów, samoczynnie łączy poszczególne transakcje w grupy, tworzy monity, przelewy oraz zestawienia.

Logistyka i magazynowanie

Odpowiednio skonfigurowany program ERP może sprawić, że specjaliści w zakresie logistyki zyskają pełną kontrolę nad łańcuchem dostaw. W sposób zautomatyzowany program dostarczy wiedzy niezbędnej do wprowadzenia kolejnych ulepszeń w zakresie magazynowania i dystrybucji, zarządzania opakowaniami, a nawet w końcowym etapie dostarczenia towaru do klienta. Centralizacja procesów czyni je bardziej opłacalnymi, a poszczególne działania zyskają oczekiwaną spójność.

Nadzór nad majątkiem trwałym

Program ERP

Program ERP daje też możliwość nadzorowania zdarzeń gospodarczych, dotyczących majątku trwałego. Wykonywane na nim operacje zostają opisane odpowiednim dokumentem, w którym zawarte są informacje na temat ewentualnej zmiany wartości wskutek przejęcia, sprzedaży, użytkowania czy likwidacji. Informacje te można wprowadzić w ewidencję księgową oraz podatkową (lub wewnętrzną bazę firm do innych celów niż ww).

TETA HR – nowoczesny program ERP

Opisane powyżej funkcje to jedynie część możliwości, jakie oferuje program ERP o nazwie TETA HR. Ten rozbudowany i kompleksowy system zarządzania może zostać wdrożony jako narzędzie pomocnicze dla rozmaitych działów Twojego przedsiębiorstwa. Co więcej, po odpowiednim wdrożeniu, TETA HR posłuży jako narzędzie do outsourcingu części codziennej pracy. Żmudne obowiązki zostaną przekierowane w obrębie systemu, a poszczególne zespoły projektowe zyskają więcej czasu na pilniejsze i bardziej angażujące zadania. Już dziś zapoznaj się z możliwościami, jakie program ERP może wnieść do Twojej codziennej pracy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź naszą placówkę: ul. Powstańców Śląskich 7a 53-332 Wrocław

lub odwiedź naszą stronę internetową: www.Unit4.com

Źródło: Systemy informatyczne dla firm, program do zarządzania | Unit4

Polecamy:
Opublikowano najnowszy ranking firm TSL
Zalety systemu ERP dla biznesu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com