Program księgowy dla stowarzyszeń i fundacji – rozwiązania usprawniające rozliczenia

Zarządzanie danymi i finansami jest nieuniknione w każdym sektorze działalności. Im dokładniej zaplanujemy tę przestrzeń działalności, tym wszystko będzie bardziej przejrzyste i zmniejszy się ryzyko pomyłki, co ma ogromne znaczenie w przypadku prężnie rozwijającego się stowarzyszenia czy fundacji.

Zdarza się, że mała organizacja zaczyna od prowadzenia księgowości w arkuszu kalkulacyjnym. Ale prawda jest taka, że przy takim rozwiązaniu mogą pojawić się trudne do wychwycenia błędy. To z kolei nie tylko naraża instytucję na straty, ale także niesie za sobą konsekwencje prawne. To jeden z dowodów na to, że nawet w mniejszej organizacji warto rozważyć wprowadzenie profesjonalnego programu księgowego. Bardzo szybko może się okazać, że jest wygodny i praktyczny w użytkowaniu, a użytkownik z pewnością nie będzie chciał wrócić do dawnych metod.

Czym wyróżnia się program księgowy dla stowarzyszeń?

Przede wszystkim nie trzeba się obawiać specjalistycznego oprogramowania.System enova365, choć wyróżnia się wieloma funkcjami i kompleksowością, może być dostosowany indywidualnie – do potrzeb stowarzyszenia lub fundacji. Modułowa budowa tego oprogramowania pozwala na dokładne skomponowanie funkcjonalności, bazując na realnych potrzebach stowarzyszenia.Dodatkowo, oprogramowanie enova365 może zostać rozbudowane o funkcje systemu CRM, co może przełożyć się na usprawnienie zarządzania nie tylko finansami przedsiębiorstwa, ale również pracownikami i pozyskanymi kontaktami.

Program księgowy dedykowany dla stowarzyszeń i fundacji powinien umożliwić szybkie wprowadzenie do systemu dokumentów księgowych, generowanie bilansu, czy posiadać opcję modyfikacji planu kont. Można poprzestać na tym etapie, a jeśli jest taka potrzeba pójść o krok dalej i przejrzeć bardziej zaawansowane funkcje, dająceznacznie większe pole do manewru.

Prosty, funkcjonalny, intuicyjny

Jedną z propozycji, którą z pewnością warto rozważyć, jest program księgowy dla stowarzyszeń,zbudowany na zasadzie zintegrowanych ze sobą modułów. Jest odpowiedzią na wszystkie potrzeby. Pozwala rozliczać działalność organizacji, a także gromadzić i przetwarzać wszystko, co wiąże się z członkostwem. Dzięki temu to, co dotyczy działalności stowarzyszenia, jest wykonywane efektywniej. Znacznie szybciej można wyeliminować pomyłki i braki. Poza tym, to użytkownik oprogramowania decyduje, z jakich form rozliczeń chce korzystać. Nawet jeśli w przyszłości okaże się, że przydałaby się kolejna opcja i rozbudowa funkcjonalności, nie ma żadnego problemu. Program księgowy dla stowarzyszeńmoże zostać uzupełniony o kolejne funkcjonalności. Dzięki takiemu rozwiązaniu można na przykład rozliczać dotacje, czy środki przekazywane z 1% podatku.

Zanim kupisz, przetestuj!

Niezależnie od tego, jakie narzędzia informatyczne planuje się wdrożyć, warto je najpierw przetestować. To, że coś brzmi świetnie w teorii, niekoniecznie spełni oczekiwania, kiedy już zacznie się z tego korzystać. W przypadku programu enova365 można w każdej chwili pobrać demo i zapoznać się z pełną funkcjonalnością systemu. Po jego wypróbowaniu łatwiej jest podjąć świadomą, przemyślaną, a przede wszystkim satysfakcjonującą decyzję. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat tego rozwiązania, zobacz na stroniewww.enova.pl szczegóły i opinie.

Polecamy:
Biuro księgowe – do czego służy? Kiedy zmienić obecne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com