Profesjonalny sprzęt lakierniczy i malarski

Właściwy sprzęt lakierniczy i malarski może ułatwić każdą pracę lakierniczą. Niezależnie od tego, czy chodzi o pędzle, wałki, narzędzia do lakierowania do malowania czy opryskiwacze, pomożemy Ci znaleźć najlepsze narzędzia do następnego projektu malowania, który chcesz wykonać na profesjonalnym poziomie!

Pędzle malarskie

Istnieją dwa podstawowe rodzaje pędzli:

  • Naturalny Włos: wykonany z sierści zwierzęcej – włosy wieprzowe są najlepsze. Pędzle z naturalnego włosia najlepiej stosować do farb olejnych lub alkidowych.

  • Syntetyczny: wykonany z nylonu, poliestru lub kombinacji. Można je stosować z farbą olejną lub lateksową.

Do farb lateksowych używaj wyłącznie pędzli syntetycznych. W przypadku farb olejnych lub alkidowych użyj włosia syntetycznego lub naturalnego, ale zawsze warto sprawdzić zalecenia producenta. Większość prac malarskich można wykonać za pomocą większego pędzla do pokrycia i mniejszego pędzla do przycinania narożników. Gładkie wykończenie zależy od włosia, więc upewnij się, że otrzymujesz wysokiej jakości pędzel. Spójrz na końcówki włosia. Dobra szczotka z naturalnego włosia jest oznaczona flagą, mającą rozdwojone końce na końcach. Dobre syntetyczne mają również rozmyte, oznaczone włosia. Sprawdź, czy włosie jest przycięte do stożkowego końca w kształcie dłuta, a nie na płasko.

Stuknij końcówkę (opaskę aluminiową lub ze stali nierdzewnej) i upewnij się, że włosie nie wypadnie. Tulejkę należy szczelnie owinąć i zabezpieczyć wokół rączki szczotki. Tanie szczotki stracą swoje włosie. Zardzewiały okucie może również odbarwić farbę, jeśli zanurzy się w puszce. Style uchwytów będą się różnić od szerszych pasujących pod dłonie, do małych rozmiarów ołówka idealnych do precyzyjnej pracy. Szczotki jednorazowe są niedrogą alternatywą, którą można wyrzucić po zakończeniu pracy, eliminując konieczność czyszczenia.

Porady dotyczące zakupu profesjonalnego sprzętu malarskiego/lakierniczego

Im lepsza jakość kupionego pędzla lub wałka, tym lepsze wyniki uzyskasz. Przed użyciem zwilżyć syntetyczny pędzel. Farba rzadziej wysycha na pędzlu. Nie przeciążaj pędzla farbą. Aplikacja będzie płynniejsza i mniej marnotrawiona. Maluj pędzlem pod kątem 45 stopni, aby zmaksymalizować powierzchnię włosia.

Aby uzyskać lepsze wykończenie, pomaluj od obszaru pomalowanego w kierunku niemalowanego obszaru. Malarze nazywają to „mokrym do suchego”. Zanurz włosie 1/3 drogi w farbie – każdy ruch głębiej zmarnuje farbę. Stuknij bok pędzla po wewnętrznej stronie puszki, aby usunąć nadmiar farby. Jeśli musisz zatrzymać się na około godzinę, umieść pędzel w farbie, aby przykryć końcówki włosia. W przypadku dłuższych przerw owinąć pędzel folią aluminiową lub folią plastikową i włożyć do zamrażarki na farby olejne. Jeśli używasz lateksu, lodówka będzie w porządku. Przed czyszczeniem usuń pozostałą farbę, gładząc pędzel tam i z powrotem po gazecie. Przed przechowywaniem usuń farbę odpowiednim rozcieńczalnikiem.

Stosowanie się do tych wskazówek pomoże Ci uzyskać naprawdę szałowe efekty końcowe, godne profesjonalistów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com