Profesjonalny fotel fryzjerski do twojego salonu

Fotel fryzjerski to jedna z najistotniejszych spraw w twoim salonie. Aby dobrze je wybrać, musisz koniecznie uwzględnić ich funkcjonalność oraz wygląd. Pamiętaj bowiem, że klienci oceniają cię w pierwszej chwili po stylu wnętrza, w którym pracujesz – dopiero później poznają umiejętności twoich pracowników. Jak wybrać najlepszy fotel fryzjerski, by spełniał oczekiwania obu stron? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Jak wybrać fotel fryzjerski?

Profesjonalne fotele fryzjerskie posiadają kilka istotnych funkcji, które wpływają korzystnie na wygodę zarówno klientów, jak i pracowników. Aby odpowiednio je wybrać, należy uwzględnić nie tylko swój styl, ale także możliwości i potrzeby. Zupełnie inne rozwiązania sprawdzą się w atelier o wielkiej przestrzeni, inne natomiast w przypadku niewielkiego osiedlowego salonu. Na co należy zwrócić uwagę, by wybrać najlepszy fotel fryzjerski?

Przede wszystkim liczy się płynna i łatwa w obsłudze regulacja wysokości fotela i możliwość odchylenia w nim oparcia. W ten sposób wygodę zyskuje zarówno klient, który może odpocząć po całym dniu w pracy, jak i twój pracownik. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu ustawień fotela nie odczuwa on bólu pleców po całym dniu, a jego praca jest efektywna.

Fotele fryzjerskie najczęściej obsługiwane są za pomocą praktycznej pompy hydraulicznej, ale możesz również zdecydować się na model regulowany manualnie. Zdecydowanie polecamy dźwignię, która umożliwia płynne zmiany wysokości i szybkie dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb fryzjera.

Okazuje się, że niemałe znaczenie ma również podstawa fotela. W tym przypadku należy dopasować ją przede wszystkim do powierzchni salonu. Fotele fryzjerskie z ciężką płaską podstawą (w formie koła lub kwadratu) na pewno będą znacznie stabilniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Jednocześnie należy zwrócić uwagę, że cechuje je duża waga i niewielka mobilność, co może być problematyczne w przypadku salonu o dużej powierzchni.

Innym rozwiązaniem są fotele fryzjerskie na kółkach. Najpowszechniejszym rozwiązaniem jest dzisiaj osadzenie ich na pięcioramiennej podstawie wykonanej ze stali nierdzewnej. Są nie tylko trwałe, ale również łatwe do utrzymania w czystości.

Kupując fotele kosmetyczne do salonu, należy wziąć pod uwagę siedzisko, oparcie i podłokietniki. Pamiętaj, że podstawą jest wygoda twojego klienta, który niejednokrotnie spędza u ciebie nawet kilka godzin. W tym czasie jego ciało nie może znajdować się w zupełnie nienaturalnej dla niego pozycji, bo wiązałoby się to z bólami i irytacją. Komfortowe fotele fryzjerskie mają szerokie siedziska z odpowiednio miękkim wypełnieniem i właściwie wyprofilowane oparcia, które odciążają kręgosłup. Właściwa wysokość podłokietników minimalizuje szanse na niechciane krzywe cięcie.

Pamiętaj, że liczy się również odpowiednio dobrana tapicerka. Zapewnia nie tylko piękny wygląd, ale przede wszystkim sprawia, że łatwo utrzymać fotel w niezbędnej czystości. Pamiętaj, że w salonie fryzjerskim bardzo istotna jest higiena. Powinieneś więc wybrać materiał, z którego łatwo usunąć kurz, brud i włosy. Chodzi o to, by fotel fryzjerski pięknie się prezentował i był przyjemny w dotyku.

Profesjonalne fotele fryzjerskie

Nie ulega wątpliwości, że dobrze dobrane fotele fryzjerskie są naprawdę ważne. Łączą w sobie funkcjonalność, która ułatwia codzienną pracę i wygodę, dzięki której klient wychodzi z salonu naprawdę zrelaksowany i wypoczęty. Istotne są więc dopasowujące się siedzisko i oparcie, które dają wsparcie kręgosłupowi, ale także płynna możliwość regulacji. Zwracaj uwagę również na design, który dobrze komponuje się z resztą aranżacji.

Nowoczesne meble do salonu fryzjerskiego łączą w sobie wyjątkową estetykę i funkcjonalność. Dzięki szerokiemu asortymentowi sklepów stacjonarnych i internetowych nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie. Warto jednak pamiętać, że duża cena nie świadczy o wysokiej jakości – często to właśnie tanie fotele do zakładu fryzjerskiego sprawdzają się lepiej, bo mają te same lub lepsze parametry. Ostateczna decyzja powinna być więc poprzedzona spokojną analizą.

 

Opublikowano wspólnie z serwisem: sukces-firmy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com