Problemy z układem nerwowym – co jeszcze powoduje impotencję i jak sobie z tym poradzić?

Co to są zaburzenia erekcji? Zaburzenia erekcji lub męska impotencja to niezdolność mężczyzny do uzyskania lub utrzymania erekcji wystarczająco długo, aby zakończyć aktywność seksualną. Ta dolegliwość powoduje wielki stres i problemy w związkach. Odsetek mężczyzn dotkniętych nią wzrasta wraz z wiekiem. Około 10% mężczyzn po 60 i 30% po 70 ma zaburzenia erekcji.

Co powoduje zaburzenia erekcji?

Przyczyny są zarówno fizyczne, jak i psychiczne (psychogenne). Większość starszych mężczyzn z zaburzeniami erekcji ma choroby serca i naczyń krwionośnych. Inne przyczyny to:

• leki,
• problemy z układem nerwowym,
• niedobór hormonów,
• cukrzyca,
• nadciśnienie,
• palenie.

Psychogenne zaburzenia erekcji, będące wynikiem problemów emocjonalnych, są znacznie częstsze i trudniejsze do zdiagnozowania. Jakie są objawy zaburzeń erekcji? Głównym objawem jest niezdolność do uzyskania lub utrzymania erekcji do końca aktywności seksualnej. Jeśli przyczyna jest psychologiczna, mężczyźni mogą mieć lęk, wahania nastroju, depresję, bezsenność i obawy dotyczące sprawności seksualnej. Jeśli przyczyna jest fizyczna, objawy choroby mogą obejmować słabe krążenie w nogach, bóle w klatce piersiowej lub duszność podczas ćwiczeń (możliwa choroba serca). Cukrzyca jest często związana z zaburzeniami wzwodu.

Jak rozpoznaje się zaburzenia erekcji?

Pracownik służby zdrowia zapyta o jędrność i czas trwania erekcji w różnym czasie (np. seks z partnerką, erekcje po śnie). Omówienie dysfunkcji seksualnych z lekarzem jest bardzo ważne, ponieważ wiele chorób, które je powodują, można skutecznie wyleczyć. Jeśli mężczyzna nie ma chorób powodujących zaburzenia erekcji i może mieć erekcję podczas masturbacji lub wczesnego porannego przebudzenia, prawdopodobnie ma zaburzenia erekcji z przyczyn psychologicznych.

Jak leczy się zaburzenia erekcji?

Podstawowym sposobem leczenia lęku przed występem jest poproszenie mężczyzny, aby kochał się ze swoim partnerem bez próbowania stosunku, aby pokazać mu i partnerowi, jak można się kochać bez obawy o porażkę. Ta metoda (zwana skupieniem zmysłów) pozwala mężczyźnie skupić się na innym celu: zadowalać swojego partnera i siebie. Można ją wzmocnić sięgając po doraźną pomocą, jaką niosą medykamenty takie jak https://www.aptekakamagra.pl/kamagra.html. Inne sposoby leczenia obejmują użycie pompy próżniowej lub wstrzyknięcie substancji (papaweryny) do penisa w celu zwiększenia przepływu krwi do penisa. Mężczyźni mogą również przejść operację, której celem jest włożyć protezę do penisa.

Co wolno, a czego nie wolno w leczeniu zaburzeń erekcji?

  1. NALEŻY omówić zaburzenia erekcji ze swoim lekarzem.
  2. NALEŻY upewnić się, że przekazujesz swojemu lekarzowi wszystkie leki, które bierzesz, ponieważ wiele z nich, w tym leki na nadciśnienie i leki przeciwdepresyjne, może powodować zaburzenia erekcji.

Poza tym – porozmawiaj ze swoim partnerem. Utrzymuj otwarte linie komunikacyjne. Ćwicz regularnie, dbaj o zdrową dietę i zrelaksuj się. Pamiętaj też, że zadzwonić do lekarza, jeśli zauważysz krew lub wydzielinę z penisa, stosunek płciowy stanie się bolesny, erekcja utrzymuje się długo po stosunku, masz ciężką depresję lub myśli samobójcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com