Praktyki dobrego dbania o pościel i prześcieradła

Być może miałeś już kiedyś w swojej głowie wizję idealnego świata, w którym pranie samo się pierze, wysycha i składa. Ponieważ nie jest to łatwo dostępna opcja, zadowolimy się nauką sztuczek, które pomogą nam skrócić czas prania, a jednocześnie pomogą nam jak najlepiej zadbać o pościel. Oto nasze wskazówki, jak uzyskać wyjątkowo miękkie, odporne na zagniecenia prześcieradła.

Jakie ustawienie jest najlepsze do prania prześcieradeł?

Najlepszą temperaturą do prania pościeli jest zimna woda (gorąca woda może z czasem zniszczyć włókna i spowodować ich kurczenie). Pościel zawsze pierz w delikatnym cyklu, nawet jeśli mowa o tej wysokiej jakości jak https://przescieradlo.com/15-przescieradlo-200×220.

Jak często należy prać prześcieradła?

Prześcieradła, poszewki na poduszki i poszwy na kołdry, czyli wszystko, co ma bezpośredni kontakt ze skórą, należy prać co siedem do dziesięciu dni. Zbyt częste pranie może spowodować przedwczesne zużycie pościeli. Umieszczenie pościeli w innym zestawie podczas prania pozwoli:

  • zachować kolor i elastyczność

  • przedłuży ogólną żywotność produktu.

Jaki detergent jest najlepszy do prześcieradeł?

Uważamy, że należy używać mniejszej ilości detergentu niż zaleca producent, ponieważ za dużo może pozostawić na prześcieradłach nalot, który sprawi, że będą sztywne i pachnące pleśnią i pleśnią. Najlepiej też postawić na delikatny, płynny środek do prania do swojej domowej pościeli. Nigdy nie powinno się jej wybielać!

Jak najlepiej wysuszyć prześcieradła?

Czy zauważyłeś, że twoje prześcieradła wychodzą z suszarki skręcone? Przeciążenie maszyny może zwiększyć marszczenie się, ponieważ nie ma miejsca na puszenie się tkaniny. Pierz same prześcieradła (za pomocą kulek do suszenia wełny, nie prześcieradeł do suszarki) i wypełnij pościelą suszarkę tylko do połowy. Ta wskazówka, z której już dawna korzystają najroztropniejsi – może wszystko zmienić, dlatego koniecznie wyjmij prześcieradła z suszarki na kilka minut przed zakończeniem cyklu, kiedy są jeszcze odrobinę wilgotne. W ten sposób możesz wygładzić fałdy rękami, zanim się uformują. Natychmiast połóż prześcieradło na łóżku i wygładź zmarszczki i wykończ lekkim spryskaniem z pomocą lnianej mgiełki.

Czy możesz wyprasować pościel?

Krótka odpowiedź: tak, pościel w tym prześcieradła można jak najbardziej prasować na małym poziomie rozgrzania żelazka. Jednak nasza pościel ma ten celowy wygląd. Zwykle technologia bez zgnieceń stosowana w innych pościeli jest osiągana dzięki zastosowaniu powłok chemicznych, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia, jednak możesz też znaleźć oferty, gdy znajdziesz różne produkty, które posiadają certyfikat który oznacza, że ​​nie zawierają syntetycznych barwników i toksycznych chemikaliów.

Ile zestawów pościeli i prześcieradeł tak naprawdę potrzebujesz?

Pościel tak jak ludzie potrzebuje czasu na odpoczynek, dlatego co kilka tygodni zalecamy zmienianie jej w innym zestawie. Zalecamy mieć co najmniej dwa pełne zestawy pościeli i kilka prześcieradeł – to wystarczające.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com