Praca w IT w zasięgu ręki. Zapisz się na kierunek technik informatyk, by dostać się do branży IT

[Artykuł sponsorowany]

Wiele osób marzy o pracy w branży IT. Nic w tym dziwnego, gdyż jest to jedna z najszybciej rozwijających się branż, a co za tym idzie–oferująca jedne z wyższych zarobków. Jak się okazuje, by w niej pracować, wcale nie trzeba kończyć studiów wyższych – wystarczy ukończyć kwalifikacyjny kurs zawodowy technik informatyk.

Branża IT, czyli informatyczna, zajmuje się przetwarzaniem informacji, korzystając z nowoczesnych technologii. Praca informatyka polega na przetwarzaniu i przechowywaniu informacji, zarządzaniu bazami danych oraz zabezpieczaniu danych, zwłaszcza w obliczu coraz większej cyberprzestępczości.

Branża ta rozwija się bardzo szybko, dzięki czemu można znaleźć wiele ciekawych ofert pracy, także dla techników informatyków. Jest to idealny zawód, dla tych, którzy interesują się tą tematyką, gdyż mogą łączyć pasję z pracą, a przy tym zarabiać niezłe pieniądze. Branża IT przyciąga bowiem także wysokimi zarobkami. Rozwija się na tyle dynamicznie, że każdy specjalista od programowania, informatyk czy grafik znajdzie bez problemu pracę.

Kwalifikacyjny kurs zawodowy technika informatyki

W 2017 roku w związku z reformą szkolnictwa zawodowego wprowadzone zostały zmiany w podstawie programowej kierunku technik informatyk. Teraz program nauczania obejmuje dwie kwalifikacje, tj.: EE.08 (montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci) oraz EE.09 (programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych).

Kurs informatyki jest tzw. kwalifikacyjnym kursem zawodowym (KKZ). Tego rodzaju kursy są częścią systemu kształcenia powiązanego ze szkolnictwem zawodowym. Kursy takie sąprowadzone w oparciu o program nauczania uwzględniający podstawę programową kształcenia w danym zawodzie. Kurs kończy się zewnętrznym egzaminem zawodowym. Egzaminy są organizowane dwa razy do roku przez okręgowe komisje egzaminacyjne. Oprócz świadectwa, które potwierdza kwalifikacje w zawodzie, uczestnik otrzymuje także dyplom technika.

Kursant sam decyduje którą kwalifikację chcę zrobić jako pierwszą. Warto wiedzieć, że aby uzyskać tytuł zawodowy technika, trzeba ukończyć obydwie kwalifikacje (EE.08 i EE.09) oraz posiadać wykształcenie średnie.

Więcej informacji na temat kierunku technik informatyk na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kwalifikacyjne-kursy-zawodowe/technik–informatyk–kkz-.

Tryb nauczania na kierunku technik informatyk

Nauka odbywa się w trybie zaocznym, dzięki czemu istnieje możliwość łączenia jej z pracą. Ukończenie każdej z dwóch kwalifikacji trwa rok, zatem aby uzyskać obydwie, należy odbyć 2-letni kurs. Warunkiem koniecznym uzyskania tytułu zawodowego technika informatyka jest zdanie egzaminu zewnętrznego organizowanego w szkole przez okręgową komisję egzaminacyjną. Absolwent otrzymuje zaświadczenie wydane na podstawie rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.

Gdzie można pracować po ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego technik informatyk?

Technik informatyki jest tak naprawdę potrzebny w każdej firmie, bo obecnie w każdej używa się komputerów. Informatyk możeznaleźć pracę w mniejszych agencjach reklamowych, a także dużych firmach zajmujących się badaniami statystycznymi, korporacjach, firmach teleinformatycznych, telekomunikacyjnych, z sektora IT, działach IT dużych firm i start-upach, firmach tworzących oprogramowanie i administrujących sieciami komputerowymi, a nawet sklepach komputerowych. Może również pracować jako tzw. freelancer, czyli wolny strzelec, prowadząc własną działalność gospodarczą oferującą wsparcie informatyczne dla firm albo otworzyć punkt serwisowania komputerów.

Pewne jest, że osoba z takim wykształceniem nie będzie miała problemów ze znalezieniem atrakcyjnej oferty pracy dla siebie i do tego, rzecz jasna, dobrze płatnej.

Pamiętaj aby przed podjęciem pracy sprawdzić opinie o Twoim nowym pracodawcy. Dzisiaj masz taką możłiwość. Opinie o Firmach IT – CryptoJobs Najnowszwy portal w Polsce przeznaczony dla branży IT. Jeżeli zamierzasz zmienić prace zawsze upewnić się że wybierasz lepsze miejsce pracy dla siebie. Opinie to nie wszystko w naszym miejscu znajdziesz również newsy na temat pracy i licze poradniki dotyczęce pracy zdalenj.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com