Praca w hospicjum – jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Hospicja są miejscami szczególnymi, stworzonymi dla osób w stanie paliatywnym, które potrzebują profesjonalnej opieki, wsparcia i doświadczonego personelu zajmującego się nimi w ostatnich tygodniach czy miesiącach życia. Osoby, które myślą o zatrudnieniu w hospicjum, muszą liczyć się z tym, że jest to praca nie tylko ciężka fizycznie, ale również mocno obciążająca emocjonalnie.

Ogłoszenia o pracy w hospicjum można zwykle znaleźć na portalach branżowych, w prasie, a także są przekazywane przez znajomych i na wiele innych sposobów. Zatrudnienie najczęściej odbywa się na podstawie wcześniejszej rozmowy kwalifikacyjnej. Zanim zdecydujemy się na aplikowanie do pracy w hospicjum, warto najpierw upewnić się, czy faktycznie mamy wszystkie potrzebne kwalifikacje i umiejętności. Lista wymagań najczęściej jest dosyć długa – jeśli jakiegoś warunku nie spełniamy, raczej nie ma większej szansy na uzyskanie zatrudnienia. Warto również jeszcze przed złożeniem dokumentów aplikacyjnych ocenić, czy faktycznie praca w hospicjum będzie czymś, czemu jesteśmy w stanie sprostać.

Czego spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej?

Na rozmowie kwalifikacyjnej w hospicjum na pewno zostaniemy zapytani o nasze dotychczasowe doświadczenie zawodowe i kwalifikacje. Osobę rekrutującą na pewno będzie interesowało, czy już pracowaliśmy na podobnym stanowisku, zajmowaliśmy się osobami wymagającymi stałej i specjalistycznej opieki. Z pewnością również będziemy pytani o to, jak sobie radzimy w pracy w tak szczególnych warunkach, a także z sumiennym wykonywaniem obowiązków. Możemy również zostać sprawdzenie z konkretnych zabiegów pielęgnacyjnych i z innych obowiązków, jakie trzeba będzie wykonywać na naszym stanowisku. Na rozmowie możemy również dowiedzieć się, jak wygląda funkcjonowanie danego hospicjum, dzięki czemu będziemy mogli ocenić, czy faktycznie jest to praca, którą chcemy wykonywać.

A może wyjazd za granicę?

Praca w hospicjum i w innych ośrodkach dla osób schorowanych, starszych czy niepełnosprawnych jest ciężka, ale też może dawać dużo satysfakcji. Niestety, zwykle satysfakcja ta nie dotyczy sfery finansów. W krajowych zarobki raczej nie są wysokie, co sprawia, że wiele wykwalifikowanych opiekunów decyduje się na poszukiwanie zatrudnienia za granicą. Polskie opiekunki chętnie wyjeżdżają do Niemiec, gdzie mogą liczyć na dużo wyższe zarobki i dobre warunki pracy. Jeśli poszukujesz zatrudnienia jako opiekunka w Niemczech, dobrze jest skorzystać z oferty którejś z dobrych agencji specjalizujących się w pośrednictwie pracy dla opiekunek. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w przypadku osób, które po raz pierwszy planują pracę poza Polską i nie za bardzo wiedzą, jak samodzielnie załatwiać wszystkie formalności. Na https://www.aterima-med.pl/ można znaleźć ofertę dobrej agencji pracy dla opiekunek, która cieszy się dobrą renomą, działa na rynku od dawna i ma dobre opinie wśród opiekunek, które już wysyłała do pracy. Dzięki skorzystaniu z usług agencji dla opiekunek można mieć pewność, że wszystkie formalności będą załatwione tak, jak trzeba.

Polecamy:
Rekrutacja IT – jak długo trwa i czy można ją przyspieszyć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com