Praca grafika – czy naprawdę taka prosta?

Wiele osób nie będących grafikami zakłada, że ta praca jest łatwa. Każdy może wymyślić logo lub zaprojektować ulotkę, prawda? Ale czy to naprawdę takie proste?

Podczas gdy realizacja wolności twórczej i zarabianie w tym samym czasie jest jednym z przywilejów bycia grafikiem, sama praca jest daleka od wymyślania stron docelowych, logo, infografiki, czcionek, a nawet ulotek.

Aby w dzisiejszych czasach rozwijać się (a nie tylko przetrwać!) jako grafik, powinieneś także chcieć wykorzystywać umiejętności, które zazwyczaj wykraczają poza typowy zestaw umiejętności projektanta. Te umiejętności pozaprojektowe obejmują rozumienie psychologii konkretnego projektu, przekonywanie klientów o swoich pomysłach projektowych i radzenie sobie z krytyką jak mistrz. Dodatkowo musisz być na bieżąco z odpowiednimi trendami w swojej branży, takimi jak choćby nauka 3d   .

Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, który myśli o zabawie w projektowanie graficzne, czy już skończysz szkołę, czy już masz 30 lat i chciałbyś zmienić karierę, nie szukaj dalej przewodnika, jak zostać grafikiem – tutaj dowiesz się wszystkiego, co najważniejsze.

Liczą się przede wszystkim trzy kwestie:

Zrozumienie projektowania graficznego – nie możesz być świetny w projektowaniu graficznym, chyba że posiadasz jasne zrozumienie tego, co robi i co graficy mają osiągnąć.

Nauka projektowania graficznego – dowiedz się o najlepszych książkach do projektowania graficznego do przeczytania, kursach online i samouczkach, które są warte każdego grosza, i gdzie znaleźć inspirację do projektowania graficznego, gdy potrzebujesz trochę inspiracji, aby zacząć.

Kariera i wynagrodzenie za projektowanie graficzne – zrozum, co naprawdę robią graficy w swojej pracy, dowiedz się, jak wygląda dzień w życiu projektanta graficznego w 2019 r. ponieważ to, co projektanci graficzni zrobili pięć lat temu, mogło się mocno zmienić.

Jeśli sam jesteś już grafikiem, zachęcamy również do podzielenia się swoimi uwagami i sugestiami dla nowicjuszy z branży w komentarzach poniżej.

Czym jest projektowanie graficzne?

Jeśli starasz się wejść w próg branży projektowania graficznego, zrozumienie tego ważnego wyróżnienia jest kluczowe. W ten sposób będziesz mógł odróżnić się od siostrzeńca, który może przypuszczalnie ukończyć logo w ciągu pięciu minut.

Czym naprawdę jest projektowanie graficzne? Aby uzyskać najbardziej wiarygodną definicję projektu graficznego, można nazwać je również jako projektowanie komunikacji, projektowanie graficzne to sztuka i praktyka planowania i projektowania pomysłów i doświadczeń z treściami wizualnymi i tekstowymi. Forma komunikacji może być fizyczna lub wirtualna i może obejmować obrazy, słowa lub formy graficzne. Może być również w dowolnym celu, czy to komercyjnym, edukacyjnym, kulturalnym czy politycznym.

Wśród niezliczonych definicji projektowania graficznego najbardziej podoba się nam to mówiące, że projektowanie graficzne jest językiem wizualnym łączącym harmonię i równowagę, kolor i światło, skalę i napięcie, formę i treść.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com