Praca dla studenta – co warto wybrać?

Okres studiów już od wielu lat przestał być beztroskim czasem wypełnionym imprezami. Studenci od początku nauki na uczelniach wyższych rozglądają się za możliwością zarobku i zdobycia doświadczenia, które może zaprocentować przy szukaniu zatrudnienia po zakończeniu studiów. Jaki rodzaj zatrudnienia warto wybrać, będąc studentem, aby ten czas nie był stracony jedynie na rozrywki?

Praca dla studentów w trybie dziennym

Studenci wybierający się na uczelnie w trybie dziennym mają nieco bardziej ograniczone możliwości, jeśli chodzi o oferty pracy, ze względu na dość napięty, zwłaszcza na pierwszych latach plan zajęć. Nie oznacza to jednak, że nie mają żadnej możliwości zarobienia dodatkowych pieniędzy czy zdobycia doświadczenia. Wszystko zależy przede wszystkim od dobrej organizacji i wyboru odpowiednich zajęć. Studenci w trybie dziennym mają do wyboru szereg prac dorywczych: od korepetycji udzielanych uczniom liceów, przez prace w call center po obsługę sal kinowych. W większości z tych miejsc grafik pracy jest dość elastyczny i pozwala bez większych problemów pojawiać się regularnie za zajęciach i jednocześnie zarabiać na własne utrzymanie czy inne potrzeby.

Praca dla studentów w trybie zaocznym

Coraz częściej stosowanym przez młodych ludzi rozwiązaniem, które pozwala szybciej rozpocząć karierę zawodową, jest łączenie studiów w trybie zaocznym z pracą. Zjazdy studentów zaocznych odbywają się zwykle w weekendy, dzięki czemu reszta tygodnia może zostać wykorzystana na obowiązki zawodowe. Tu zakres ofert pracy jest już wyjątkowo bogaty. Studenci zaoczni mogą zdecydować się na płatne praktyki i staże w firmach, które ich interesują, podejmować się pracy dorywczej lub w taki sposób ustawić sobie grafik, aby bez większych problemów realizować zobowiązania wobec pracodawcy, bez szkody dla swojej nauki. Warto także wziąć udział w targach pracy Jobicon organizowanych przez portal Pracuj.pl, na których można złożyć swoją aplikację czy porozmawiać z przedstawicielami interesujących firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com