Praca dla humanistów – propozycje

Studia humanistyczne przez lata bywały obiektem żartów i ubolewania nad kończącymi je absolwentami, którzy nie mogą liczyć na żadne dobrze płatne stanowisko. We współczesnym świecie nierzadko to jednak humaniści odnajdują się lepiej niż specjaliści po ściśle ukierunkowanych studiach. Jakie zalety mają absolwenci studiów humanistycznych i na jakie korzystne finansowo zawody mogą liczyć?

Zalety absolwentów studiów humanistycznych

Współczesny rynek pracy, który wymaga nieustannego doskonalenia swoich umiejętności, elastyczności i tzw. kompetencji miękkich umożliwiających dobrą współpracę z szerokim gronem osób, to wręcz wymarzone pole do popisu dla humanistów. Komunikatywność, otwartość i chęć do kontaktu z innymi ludźmi to właśnie kompetencje charakterystyczne dla humanistów, dzięki czemu mogą oni liczyć na naprawdę korzystne oferty pracy. Dla pracodawców często liczą się także takie zalety osób po studiach humanistycznych, jak oczytanie, umiejętność formułowania swoich myśli i chęć do nieustającego poszerzania swojej wiedzy. Dzięki temu humanistom dużo łatwiej jest się przebranżowić i zdobyć umiejętności z zakresu mediów cyfrowych, które otwierają przed nimi nowe perspektywy.

Humaniści znajdą dobrą pracę w opiece w Niemczech: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Atrakcyjna praca dla humanistów

Dzięki swojemu oczytaniu, łatwości formułowania myśli wypowiedziach słownych i pisemnych, osoby po studiach humanistycznych mogą starać się o wiele stanowisk z zakresu PR i marketingu. Przeciętna wysokość zarobków specjalistów PR to, zgodnie z danymi na stronie Pracuj.pl, nawet 6300 zł brutto.

Na humanistów otwarta jest również branża HR. Posiadane przez nich kompetencje, jak znajomość ludzkich zachowań, chęć rozmowy i analizowanie informacji doskonale sprawdzają się w procesach rekrutacji. Specjalista do spraw HR zarabia przeciętnie w Polsce 5800 zł brutto według danych na stronie Pracuj.pl uwzględniających ponad 350 000 ankiet wypełnionych przez użytkowników tego portalu pozwalającego na znalezienie atrakcyjnych ofert pracy nie tylko humanistom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com