Pożyczka na start nowej firmy – przegląd ofert na rynku

Istnieje wiele rodzajów pożyczek, które mogą być odpowiednią pomocą finansową na start nowej firmy. Niektóre firmy lepiej zrobią, jeśli zabezpieczą swój początkowy budżet kartą kredytową dla firm, a inne, którzy mogą się zakwalifikować do biznesowej pożyczki o niskim oprocentowaniu, świetnie sobie poradzą z taką pożyczką. Co powinieneś wybrać? Wszystko zależy od twojej sytuacji.

Jeden z typów pożyczek, którego właściciele firm używają w celu uruchomienia nowego biznesu tak naprawdę, nie jest technicznie pożyczką. Karty kredytowe dla firm mogą być często dobrym sposobem na rozpoczęcie działalności gospodarczej, o ile użytkownik z nich korzysta. Korzyść polega na tym, że masz ustaloną kwotę kredytu, ale niekoniecznie musisz z niej korzystać. Kolejnym cennym produktem pożyczkowym, którego możesz użyć, są pożyczki terminowe z Twojego banku. Są osobiście zabezpieczone dobrem, takim jak np. dom właściciela firmy. Chociaż tego rodzaju pożyczki wymagają hipoteki za pomocą osobistych wartości – to plusem jest to, że otrzymujesz znacznie niższą stopę procentową.

Ciekawe propozycje pożyczki na start możesz znaleźć dzisiaj w takich instytucjach finansowych:

• ING bank
• IDEA bank
• Bank Gospodarstwa Krajowego
• mBank
• Bank Millenium

Jak się zakwalifikować?

Zwykle będziesz musiał pokazać swoje wcześniejsze doświadczenia w tym zakresie, będziesz też musiał mieć wysoki wynik w ratingu kredytowym. Zwykle banki i instytucje finansowe wymagają też tego, by pokazać im osobiste deklaracje podatkowe z ostatnich kilku lat.

Jakie są minimalne wymogi?

Ogólnie rzecz biorąc, każda firma startowa może zakwalifikować się na taką pożyczkę, jeśli ma wystarczająco wysoką punktację kredytową i może wykazać, że ma doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej. Przyznanie karty kredytowej dla firm zazwyczaj opierają się na liczbie punktów kredytowych, a pożyczki terminowe i pożyczki zabezpieczone biorą pod uwagę też deklaracje podatkowe i inne pozycje.

Jaki jest koszt kredytu startowego?

Kalkulator kredytowy może to pokazać najlepiej, dlatego warto skorzystać z tak pomocnego i ogólnie dostępnego narzędzia. Startowe oprocentowanie pożyczek zwykle jest od siedmiu do trzydziestu procent. Pożyczki terminowe z Twojego banku będą miały niższą stopę procentową, ale trudniej będzie na nie się zakwalifikować. Karty kredytowe i linie kredytowe dla firm będą mieć oprocentow3anie wyższe, ale są łatwiejsze do zdobycia i generalnie bardziej elastyczne. Ważne jest, aby decydować się na zaciągnięcie pożyczki dopiero wtedy, gdy będziesz osobiście pewny, co oznacza, że jesteś odpowiedzialny za płacenie tego długu. Pożyczki długoterminowe z Twojego banku będą zazwyczaj zabezpieczane przez sprzęt, dom lub inne formy zabezpieczenia. Finansowanie z funduszu może być również dostępne w ramach programu pożyczkowego – po więcej szczegółów najlepiej zgłosić się do wybranego banku bądź instytucji.

Jedno jest pewne – na dzisiejszym rynku nie brakuje propozycji dla startupów, sęk tkwi w tym, by z tych propozycji mądrze skorzystać.

Sprawdź także czym jest pożyczka pod zastaw mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com