Pożyczka biznesowa: twoja aplikacja została odrzucona? Wiemy dlaczego!

Nikt nigdy nie obiecał, że wyzwania związane z rozwojem małej firmy będą niewielkie. Przedsiębiorcy regularnie konfrontują się z problemami, które mogą zagrozić podstawowym elementom ich firm, a jednym z nich jest trudność w uzyskaniu finansowania niezbędnego do prowadzenia i rozwoju zrównoważonego biznesu.

Znalezienie kapitału staje się trudniejsze dla znacznej części małych firm, pomimo szerszej gamy dostępnych opcji finansowania. Mimo że istnieje więcej opcji pożyczek dla małych firm niż kiedykolwiek wcześniej, w procesie tym brakuje kluczowego etapu; i nikt nie zwraca uwagi, pozostawiając właścicieli firm coraz bardziej sfrustrowanych z powodu odrzucenia aplikacji kredytowych i pożyczek.

Marzenie i rzeczywistość się nie sumują – co potwierdzone jest przez fakt, że tak dużo małych i średnich firm ujawnia walkę z finansowaniem bankowym, pożyczkami i odrzuceniami aplikacji.

Realia małych przedsiębiorstw

Raport dotyczący małych firm wskazuje na to, jak wygląda dzisiejszy krajobraz gospodarczy w porównaniu z rokiem ubiegłym i stwierdza, że pomimo pozytywnych perspektyw dla małych firm, prawie trzy na dziesięć małych firm zgłosiło, że trudniej niż w przeszłości obniżyć koszty operacyjne tym bardziej, że niedostępne są dla nich pożyczki bez BIK http://www.finrada.pl/pozyczki/chwilowki-bez-bik. W ubiegłym roku ankieta wykazała, że ​​20 procent ankietowanych małych przedsiębiorstw stwierdziło, że rozważało zamkniecie, głównie z powodu braku wzrostu lub problemów z przepływem gotówki.

Tego typu zmagania doprowadziły 53 procent tych małych przedsiębiorstw do ubiegania się o finansowanie lub linie kredytowe w ciągu ostatnich pięciu lat – a więcej niż jedna na cztery z tych, które twierdziły, że kilkakrotnie poszukiwały pożyczek. Jednak 20 procent osób ubiegających się w ciągu ostatnich 60 miesięcy zgłosiło odrzucenie, a 45 procent tych, którym odmówiono, stwierdziło, że zostali odrzuceni więcej niż raz. Najbardziej frustrującym odkryciem było to, że prawie jedna czwarta – 23 procent – tych firm nie wiedziała, dlaczego im odmówiono.

W rezultacie 26 procent właścicieli firm uniknęło zatrudniania i ekspansji, ponieważ, jak powiedzieli, byli sfrustrowani próbą uzyskania dostępu do funduszy. Zamiast tego ponowili pieniądze z kieszeni i kont osobistych. Osoby niezdolne do korzystania z alternatywnych źródeł finansowania zwróciły się w stronę finansów osobistych, aby pokryć wydatki i utrzymać działalność, co stanowi dla nich duże ryzyko.

Ponadto badanie wykazało, że po raz ostatni właściciele małych firm potrzebowali funduszy:

  • 62 procent wycofało oszczędności osobiste,

  • 22 procent wykorzystało karty kredytowe,

  • 24 procent wykorzystało osobiste karty kredytowe,

  • 10 procent skorzystało z pomocy rodziny i przyjaciół

Tylko 36 procent osób poszukujących funduszy otrzymało kredyty bankowe. Badanie wykazało, że głównym powodem, dla którego małe firmy nie mogą uzyskać pożyczek bankowych, jest brak zrozumienia ich wyniku kredytowego. Około 45 procent ankietowanych przedsiębiorców nawet nie wiedziało, że mają osobną historię kredytową dla biznesu, a 72 procent nie wiedziało, gdzie znaleźć informacje na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com