Pożyczka bez bik – dla kogo?

Niestety, wiele osób boryka się ze sporymi kłopotami finansowymi, z którymi nie może sobie poradzić. Nieoczekiwane wydatki, czy niskie zarobki, sprawiają, że często następuje konieczność zaciągnięcia pożyczki. I tutaj nierzadko pojawia się kolejny problem. Brak wystarczająco wysokich przychodów, czy wcześniejsze zadłużenia, są powodami, dla których banki mogą nam odmówić udzielenia kredytu na  https://finrada.pl/. W takiej sytuacji, pojawia się jednak inna możliwość wsparcia finansowego. A jest nią pożyczka bez bik.

Na czym to polega?

Tego rodzaju kredytów udzielają instytucje pozabankowe, a zatem nie szukamy ich w typowych bankach. Parabanki, w których to może nam zostać udzielona pożyczka bez bik, przede wszystkim nie oczekują od nas dostarczenia wielu dokumentów. Większość z nich, nie wymaga przedstawienia zaświadczenia o dochodach, co jest konieczne w przypadku banków. Co więcej, jak sama nazwa pożyczki wskazuje, instytucje te nie sprawdzają również naszej historii kredytowej, dzięki czemu nawet jeśli w przeszłości mieliśmy problemy ze spłacaniem długów, nie będzie to miało wpływu na decyzję o udzieleniu nam kredytu.

W większości parabanków, jedynym dokumentem jaki musimy mieć przy sobie w momencie składania wniosku o pożyczkę bez bik, jest dowód osobisty. Dzięki temu, nie tracimy czasu na zbyt dużą ilość formalności, co jest niezwykle istotne, zwłaszcza dla osób, które potrzebują pieniędzy niemalże natychmiast. Kwoty, na jakie najczęściej są udzielane tego typu kredyty to od 200 do 3 tysięcy złotych, choć oczywiście można starać się o większą pożyczkę.

Należy przy tym pamiętać, że czas na jaki zostaje nam udzielona pożyczka bez bik, jest znacznie krótszy, niż w przypadku, gdy kredyt dostajemy w zwykłym banku. W większości sytuacji jest to od 15 do 30 dni, choć niektóre instytucje oferują także kredyty, których okres spłaty wynosi nawet 60 dni. Dlatego też, starając się o pożyczkę bez bik w jakiejkolwiek instytucji, powinniśmy się upewnić, że będziemy mogli zwrócić dług w odpowiednim czasie, dzięki czemu unikniemy dodatkowych kosztów.

Polecamy:
Pożyczka pozabankowa – czy cena to jedyne kryterium?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com