Pozycjonowanie strony – samodzielnie czy z agencją SEO?

Jeśli chcesz zaistnieć w internecie, Twoja strona www powinna pojawiać się wysoko w wynikach wyszukiwania na dopasowane do jej tematyki frazy kluczowe. Co to oznacza? Jak pozycjonować stronę? I co najważniejsze – czy można to zrobić samodzielnie, czy lepiej zlecić agencji SEO?

Co to jest pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron w Google to szereg działań, które podejmowane są w celu poprawy jej widoczności w wynikach wyszukiwania. W praktyce oznacza to, że każdemu właścicielowi strony powinno zależeć na tym, aby na różne zapytania użytkowników pojawiać się najlepiej w obrębie pierwszej strony wyników wyszukiwarki, gdyż jak wynika z wielu różnych badań, większość internautów zwykle na niej poprzestaje.

Czy możliwe jest, aby strona pojawiała się „naturalnie”, bez żadnych zabiegów, wysoko w wyszukiwarce Google? Oczywiście, choć obecnie jest to trudne. Na pozycję w wynikach wpływ ma wiele czynników, takich jak popularność strony, liczba odnośników, które do niej prowadzą, a także szybkość jej ładowania oraz ilość i jakość treści, które się na niej znajdują. Biorąc pod uwagę rosnącą konkurencję w różnych branżach, szanse na znalezienie się w TOP 3 czy TOP 10 mają głównie cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem witryny z długim stażem.

Jak przebiega pozycjonowanie stron internetowych?

Jak widzisz, pozyskanie tak dobrych wyników jest obecnie bardzo trudne – szczególnie, jeśli Twoja strona jest nowa. A czy możesz samodzielnie poprawić jej pozycje? Tak, chociaż pozycjonowanie strony lepiej powierzyć specjalistom, np. z agencji Bizzit, gdyż jeden nierozważny ruch może spowodować, że Google nałoży na Twoją witrynę filtr. Dlaczego?

Ponieważ działania, które należy podjąć, muszą być prowadzone w sposób naturalny, bezpieczny. Często lepiej się skupić na dobrych treściach i optymalizacji kodu, niż na „agresywnym” linkowaniu.

Zwykle pozycjonowanie stron www przebiega jednocześnie na kilku frontach. Na początku najważniejsza jest praca nad samą stroną, ponieważ jeśli nie posiada dobrych opisów i nie pojawiają się na niej frazy kluczowe dla Twojego biznesu, to nawet dobre jakościowo odnośniki z wiarygodnych serwisów nie przyniosą Ci oczekiwanych efektów.

Jednocześnie trzeba zadbać o tzw. content, czyli treści na stronie. Muszą być przydatne, unikalne, angażujące, lecz też – optymalizowane pod wyszukiwarki. Następnie prowadzi się działania poza stroną – m.in. pozycjonowanie lokalne, marketing szeptany, content marketing. Tego jest naprawdę sporo. A jakie korzyści daje skuteczne pozycjonowanie stron?

Korzyści pozycjonowania stron

Adwords ExpressTutaj zasada jest bardzo prosta. Jeśli Twoja strona pojawia się na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwania Google’a, to zwiększa się szansa, że trafią na nią zainteresowani danym tematem odbiorcy. Skutkuje to zwiększeniem ruchu na stronie, a także poprawieniem jej rozpoznawalności.

A to – bez względu na czy, czy sprzedajesz swoje usługi lub produkty w sieci, czy po prostu chcesz poinformować klientów o prowadzonej przez Ciebie działalności – zwykle przekłada się na więcej zamówień, zleceń i co najważniejsze – zyski.

Tylko pamiętaj, że samo zdobycie wysokich pozycji nie wystarczy. Musisz nie tylko przyciągnąć użytkownika, ale także zaangażować go oraz zatrzymać. Trzeba mu więc dostarczyć takich treści, których potrzebuje. Przykład: klient trafia na Twoją stronę internetową, ponieważ szuka kremu do twarzy. Nie wie na co się zdecydować, lecz widzi, że może u Ciebie znaleźć artykuł o najważniejszych składnikach kosmetycznych lub o tym, jak dobierać krem do rodzaju cery. Usatysfakcjonowany informacjami, które uzyskał, nie dość, że często finalizuje zakup właśnie u Ciebie, ale też w jego oczach stajesz się ekspertem, budujesz zaufanie.

Dlaczego o tym wszystkim piszemy? Ponieważ obecnie ważne jest, żeby nie tylko uzyskać wysokie pozycje w Google, ale także zadbać o tzw. marketing treści i wszystkie te elementy poboczne, które sprawiają, że odbiór Twojej strony przez użytkowników będzie pozytywny. A więc wybierając agencję, która się tym zajmuje, zwróć uwagę na to, jakie usługi posiada w swojej ofercie.

Polecamy:
Artykuły sponsorowane jako skuteczne narzędzie w SEO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obsługiwane przez: Investing.com